• جستجو
  • 1403/03/02
چگونه ذهن افراد را بخوانیم؟

چگونه ذهن افراد را بخوانیم؟ (قسمت دوم)

  • نویسنده سایت
  • روانشناسی
  • روانشناسی عمومی
  • 6
  • ‫۵ سال و ۴ ماه قبل، سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۱:۰۰
به اشتراک بگذارید

در مقاله ی قبلی، بعضی از رفتارات و حالات مربوط به آن را برایتان گفتیم. در این مقاله در ادامه ی مقاله ی قبلی چند حالت رفتاری دیگر را هم بیان می کنیم.

 حالات مختلف ذهنی و روحی افراد با توجه به حالات و رفتار آن ها:

حالت بی گناه:

دست های قرار گرفته بر روی سینه، یکی از بهترین نمونه ها و حالت ها برای بی گناه بودن و درستکاری است. این حالت رفتاری به عقیده ی بیشتر روانشناسان، یک حالت و اثر باقی مانده از شکل سوگند خوردن می باشد که در آن شخص دستش را بر روی قلبش قرار می دهد. در این حالت یک نوع تواضع وجود دارد که به شما می فهماند فرد با این که بی گناه است، اما نمی داند چگونه آن را اثبات کند. ولی در عین حال بسیار تمایل دارد که یک دوست صمیمی داشته باشد تا آن چیزی را که در قلبش می گذرد را بیان کند.

حالت بی گناه

 

حالت مرموز:

دست هایی که زیر چانه مشت می شوند، نشان دهنده ی پنهان کردن نظریات فرد است. در واقع فرد دارد به شما اجازه می دهد که حرف خود را تمام کنید و وقتی که صحبتتان تمام شد، با کمال آرامش به شما و نظر هایی که دارید هجوم می آورد و حمله می کند. این یک شگرد بسیار جالب است که در آن فرد ابتدا اطمینان شما را جلب کرده و سپس در کمال آرامش به شما و نظریاتتان حمله کرده و می گوید که آن ها را قبول ندارد.
 

حالت مطمئن:

دست های به کمر زده شده در مردان، نشان دهنده و علامت اعتقاد و باور کامل فرد به حرف هایی است که می گوید. خانم ها هم با دست هایی که به کمر می زنند، به شما می فهمانند که به آن چیزی که می گویند اطمینان دارند. اما در هر دو مورد این حالت به ما میگوید که فرد به هر حال احساس اطمینانی در گفته ها و رفتار خود دارد که میتواند به سادگی این شرایط را به دیگری نیز منتقل کند

حالت مطمئن

 

حالت ظاهر ساز:

در این حالت، فرد مورد نظر بسیار آرام و در آرامش به نظر می رسد ولی باید بدانید که این آرامش، یک نوع آرامش قبل از توفان می باشد. این حالت حالتی است که بیشتر رییس ها به خود می گیرند تا علاوه بر این که خودشان را به زیر دستشان کمک می کنند، از جذابیت و جذبه ی آن ها هم چیزی کم نشود.  ظاهر سازی در بیشتر افراد دیده می شود اما نوع آن یکسان نیست و در افراد مختلف متفاوت است. این حالت، حالت خوبی برای شروع کردن یک رابطه و شروع صحبت با یک فرد نیست.

 

حالت اعتماد به نفس:

در این حالت، فرد در حالی که دستانش را پشت سرش قفل کرده است به صندلی تکیه زده است. این حالت نشان دهنده ی اعتماد به نفسی قوی در فرد است. اگر فرد با این حالت دارد صحبت می کند، فرد به گفته های خودش اعتماد دارد ولی اگر دارد به صحبت های شما گوش می کند، شما نباید به خودتان زحمت حرف زدن را بدهید، زیرا خود او همه ی ماجرا را می داند و از آن اگاه است.

حالت اعتماد به نفس

 

حالت مالکیت:

در این حالت، شخص پاهایش را روی چیزی مثل صندلی، میز، سکو و ... قرار می دهد که همه ی آن ها نشانه ی حالت مالکیت است. در یک میز گرد، فقط یک رییس است که می تواند در چنین حالتی قرار بگیرد و با این حالت آرامش خودش را نشان بدهد. روان شناسان این حالت را حالت مالکیت میدانند که در نهایت به عقیده فرد مورد نظر به موفقیت وی در کارها منجر خواهد شد

  نکته:

حالات و رفتار های گفته شده، با اساسی روانشناسی هستند و پایه ی علمی دارند، اما شما نباید توقع داشته باشید که همه ی همه ی افراد با چنین مشخصاتی همچین تفکراتی هم داشته باشند. ولی با این حال در اکثر مواقع این حالات با همان رفتار های گفته شده مطابقت دارند.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.