• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. روانشناسی
  3. پیشرفت و موفقیت
  4. تاثیر فوق العاده ی انرژی مثبت بر یک زندگی موفق
تاثیر انرژی مثبت بر زندگی

روانشناسی
پیشرفت و موفقیت
4 دقیقه
بدون نظر

تاثیر فوق العاده ی انرژی مثبت بر یک زندگی موفق

همه ی ما در مورد انرژی مثبت بارها و بارها شنیده ایم . اما این انرژی مثبت چیست و چه تاثیری در زندگی ما دارد؟

انرژی مثبت چیست؟

انرژی مثبت اساساً همان چیزی است که در ذهن خود تصوری درست و مثبت از آن داریم؛ یعنی همان نور، خوبی، محبت، عشق، انفاق، صبر، امیدواری و ... . 
به همان اندازه انرژی منفی همان چیزی است که در ذهن خود تصویری منفی و نادرست از آن داریم؛ تاریکی و  ظلمت، نفرت، بد جنسی، شرارت، رذالت، بی‌صبری، خودخواهی، ناامیدی و یأس و اندوه.
این دو انرژی مثبت و منفی در دو قطب مخالف از همدیگر فعالیت می‌کنند و ضد یکدیگر هستند. زمانی که ما بتوانیم این انرژی‌ها را در درونمان، آرام سازیم و بر آن‌ها تسلط یابیم بی‌درنگ خدمتگذار ما می‌شوند. 

 

شانس نوعی انرژی

واقعاً شانس چیست؟ ایا واقعیت دارد؟ دراین مقاله سعی شده است که با دیدگاه علمی و غیرمتعصبانه به این امر پرداخته شود.  زیرا این مسئله سوال بسیاری از مردم است. 
¬ابتدا باید در مورد انرژی و ماهیت آن صحبت کنیم.  خیلی از آدمها حتی نمی‌دانند که این دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم از چه چیزی ساخته شده است پس ابتدا باهم طبق نظریه‌های علمی راه خود را پیش می‌بریم و به این می‌پردازیم که دنیا از چه چیز ساخته شده است:
دنیای اطراف از ماده و انرژی ساخته شده است : ماهیت انرژی هنوز به طور کامل کشف نشده است اما می‌دانیم که انرژی با فرکانس نیز سنجیده می‌شود.  هرچه فرکانس یک انرژی بالاتر باشد قوی‌تر است.  
ماده از چه ساخته شده است؟ از ملکول 
ملکول از چه ساخته شده است؟ از اتم 
اتم از چه؟ از پروتون و الکترون و نوترون. 
الکترون که جرم ندارد و در حقیقت فقط انرژی است. پروتون تمام جرم اتم را در بر دارد. و اما پروتون از چه ساخته شده است؟ در کتاب استفان هاوکینگ آمده است: "تقریباً بیست سال پیش چنین فکر می‌شد که پروتونها و نوترون‌ها ذراتی بنیادین هستند ولی آزمایش‌هایی که در آنها پروتون‌ها با سرعت‌های زیادی به پروتون‌ها یا الکترون‌های دیگر برخورد می‌کردند نشان دادند که آنها در واقع از ذرات کوچکتری تشکیل یافته‌اند و آنها کوارک هستند. "


و اما آخرین سوال کوارک‌ها از چه ساخته شده‌اند؟  

جواب سوال را خود استفان هاوکینگ به ما داده است می‌دانیم که استفان هاوکینگ بزرگترین دانشمند زنده قرن است.  او می‌گوید کوارک‌ها از انرژی ساخته شده‌اند.  پس می‌توانیم بگوییم همه چیز در این دنیا از انرژی ساخته شده است.  تنوع نوع ماده در دنیا به فرکانس و طول موج انرژی مربوط می‌شود اگر همه چیز در دنیا دارای یک فرکانس و ارتعاش بود همه چیز یکی می‌شد. هرچه فرکانس بالاتر باشد پس جنس لطیف‌تر می‌شود.  لطیف‌ترین جنسی که قابل دیدن و لمس کردن است آتش است و سخت‌ترین اجناس سنگ و فلز هستند که ارتعاش پایینی دارند. ما اما می‌خواهیم بپردازیم به جنس‌های لطیف و در آنها کنکاش کنیم.
افکار ما و خاطرات و ذهن ما ماده‌ای هستند با انرژی و فرکانس بسیار بالا به خاطر همین غیر قابل دیدن، اما قابل درک هستند. برای همین است که وقتی فکر می‌کنیم یا درس می‌خوانیم گرسنه می‌شویم چون از توان موجود در خود برای تولید انرژی فکر استفاده کرده‌ایم و حال باید انرژی از دست رفته را بر گردانیم. تا به امروز انرژی اکثر آنچه که در سال‌های پیش عجایب خوانده شده است را پاسخ میدهد مثل کارهای عجیبی که مرتاض‌های هندی انجام می‌دهند.  تنها کاری که مرتاض‌ها انجام می‌دهند بالا بردن ارتعاشات بدن و ذهن است.  به خاطر همین می‌توانندبه زعم خود حتی از دیوار رد شوند،    اجسام مختلفی را بدون درد و خونریزی وارد بدن کنند زیرا ارتعاشات خود را بالا برده‌اند و بدن تبدیل به یک ماده با انرژی بسیار بالا شده است و بنابراین عکس العمل‌ها و رفتار متفاوتی را از خود نشان می‌دهد.  اما چطور می‌شود ارتعاش را بالا برد؟ یکی از راه‌ها تمرکز کردن است.  بسیاری از اوقات هنگامی که به چیزی معتقد هستیم همان بر سرمان می‌آید.  مثلاً معتقدیم که بعد از هر خنده گریه هست این باعث می‌شود که ناخودآگاه ما انرژی‌هایی از خود ساطع کنیم که در جهان هستی تأثیر گذار باشد.  انرژی افکار ما در محیط پخش می‌شود و روی همه چیز تأثیر می گذارد.  احتمالاً حتماً برای شما پیش آمده که از محل و یا مکانی متنفر باشید و دوست نداشته باشید که به آنجا بروید.  این مسئله دقیقا به خاطر وجود انرژی‌های منفی موجود در آنجا است که روی شما تأثیر گذاشته و شما به صورت ناخودآگاه از آنجا فراری می‌شوید.  و هزاران پدیده دیگر که علت همه آنها انرژی است.  در مورد شانس هم همین‌طور است:
وقتی ما احساس کنیم خوش شانس هستیم بر روی محیط و جهان هستی تأثیر می‌گذاریم.  فکر ما،   احساس ما و باورهای ما باعث می‌شود انرژی‌هایی در دنیا پخش شود که ما را به سمت خوش شانسی هدایت کند.  به هر حال اگر هم هیچ تأثیری نداشته باشد این فایده را دارد که روحیه و اعتماد به نفس بهتری برای زندگی داریم. 
 

 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 1

  • 0

  • 0

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.