• جستجو
  • 1401/11/09
چگونه بفهمیم نوزادمان باهوش است؟

چگونه بفهمیم نوزادمان باهوش است؟

  • نویسنده سایت
  • مادر و کودک
  • دانستنی های نوزادان
  • 6
  • ‫۴ سال قبل، پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۶:۰۰
به اشتراک بگذارید

همه ی مادر ها و پدر ها دوست دارند که هوش فرزندشان را بسنجند و متوجه شوند که آیا فرزندشان با هوش است یا نه. اگر شما هم دوست دارید که متوجه ی هوش فرزندتان شوید، این مقاله را بخوانید.

همه ی نوزادان و بچه ها به طریقی با هوش و منحصر به فرد هستند اما خب بعضی از نوزادان نسبت به بقیه از هوش بالاتری برخور دار هستند. همه ی مادر و پدر ها می خواهند بدانند که آیا فرزندشان باهوش است یا نه. ما در ادامه رفتار ها و نشانه هایی از کودکان را برای شما گرد آوری کرده ایم که شما را متوجه ی هوش فرزندتان می کند.

 

نشانه ها و رفتار هایی که نشئت گرفته از هوش بچه ها هستند:

مهارت های زبانی

معمولا نوزادان و بچه هایی که از بهره ی هوشی بالایی برخوردار هستند، نسبت به حرف هایی که شما به او می زنید توجه بسیار زیادی نشان می دهند. مثلا اگر برای آن ها کتاب بخوانید، تمام حواسشان به شما است حتی اگر سنشان از 6 ماه هم کم تر باشد. این بچه ها به طور معمول می توانند در 14 ماهگی هم کلمه هایی را به صورت جمله به زبان بیاورند که ممکن است بعضی از کودکان با سن بالاتر هم نتوانند.

 

حل مشکلات

کودکانی که هوش بالایی دارند، درست مثل بزرگ تر ها می توانند خودشان مشکلاتشان را حل کنند. مثلا شاید شما هم دیده باشید که وقتی  کودکتان  در جایی گیرمی افتد، می تواند اسباب بازی های خود را روی هم بچیند و راه فراری برای خود پیدا کند.

 

تمرکز بالا

بیشتر کودکان توانایی تمرکز طولانی مدت روی چیزی را ندارند. برای مثال در حالی که شما دارید برای او کتاب می خوانید، ناگهان او حواس اش به سمت چیز دیگری جلب می شود. اما اگر کودک تان از هوش زیادی سرشار باشد، تا انتهای داستان به حرف های شما گوش می دهد.

 

مهارت ارتباطی

اگر کودک شما به خوبی با اطرافیانش ارتباط برقرار می کند، با این که هنگام صحبت کردن دیگران سرش را به سمت آنها می چرخاند، یا به چشم های اطرافیان خیره می شود و به حرف هایشان گوش می دهد، بدانید که کودک باهوشی دارید.
 

مهارت های زبانی پیشرفته

کودکانی که هوش بالایی دارند، از مهارت های زبانی بالاتری نسبت به دیگر کودکان برخوردارند. در حرف زدن های این کودکان، شما متوجه می شوید زمانی که او با بزرگسالان صحبت می کند، لغات و جملات بلندتری را به کار می برد و هنگامی که طرف صحبت آنها کودک است، لغات و جملاتش نیز ساده تر می شود.

 

هنر و درک ریاضی

اگر طراحی و نقاشی و مهارت شمارش اعداد در کودک شما بالاست، شک نکنید که فرزندتان جزو باهوش ترین کودکان است. کودکانی که هوش بالایی دارند معمولا می توانند احساسات دیگران را تشخیص دهند. آنها می توانند حتی برای دیگران دلسوزی کنند.

 

قوه تخیل بالا

اگر احساس کردید که کودکان تان در حال بازی قوه تخیل بالایی دارد و مدام رویاپردازی می کند، بدانید که او از هوش بالایی نیز برخوردار است.

 

تنها بازی کردن

بچه هایی با بهره ی هوشی بالا، اغلب تنها بازی کردن را به بازی های گروهی ترجیح می دهند و بازی های انفرادی را بیشتر دوست دارند و آن ها ترجیح می دهند. بنابراین اگر دیدید که کودکتان به تنهایی نشسته و دارد به آرامی برای خودش کتاب می خواند یا با اسباب بازی هایش بازی می کند، نگران نشوید و بدانید که او از هوش بالایی برخوردار است.

 

حافظه

یکی دیگر از روش های تشخیص هوش بالای بچه ها، حافظه ی آن ها است. برای مثال یک کودک باهوش هیچ موقع عروسک یا اسباب بازی را که شما از دست او قایم کرده اید را فراموش نمی کند. در واقع  این کودکان بیشتر از بقیه ی بچه ها زمان و مکان را تشخیص می دهند.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 1

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.