• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. خانه داری
  3. ترفندهای خانه داری
  4. نکات خانه داری و آشپزی
خانه داری و آشپزی

خانه داری
ترفندهای خانه داری
1 دقیقه
بدون نظر

نکات خانه داری و آشپزی

در این بخش از سایت یاربانو قصد داریم 12 نکته مربوط به خانه داری و آشپزی که هر خانم کدبانویی باید بداند را بررسی کنیم .

۱) مواد غذایی را قبل از طبخ رسیدگی نموده که فاسد نبوده و جنس تازه و مرغوب را هر قدر گران باشد با به اجناس مانده و کهنه ترجیح داده اگرچه هر نوع میکروب پس از جوشیدن به قدر کافی نابود می شود ، ولی قوت و اثر مواد فاسد شده از بین نرفته ، لذا به جای سود به بدن زیان می رساند .

۲) اجناس غذا را قبل از طبخ  پاک کرده و کاملا شستشو دهید ، چون ممکن است علاوه بر گرد و خاک اقسام میکروب و تخم کرم ها به وسیله حشرات مخصوصاً مگس در آنها باشد .

۳) میوه ها و سبزی هایی که نپخته مصرف می شوند با آب زیاد  و پاک بشویید و ضد عفونی کنید که اگر میوه با پوست خورده می شود مطمئن پاک و پاکیزه باشد .

۴) گوشت را قبل از طبخ نمک نزنید ، زیرا مواد مقوی آن خارج می شود . نمک را در آخر کار طبخ باید به کار برد .( حتی گوشت کباب)

۵) در چیدن میز و ظروف آن نظافت کامل را رعایت کنید . گاهی اتفاق افتاده که شخص با میل سر سفره حاضر شده و مشاهده کوچک‌ترین چیز کثیف یا یک تار مو در بشقاب اشتها از او سلب نموده ، از سفره و غذا بیدار می‌شود .

۶) تنوع خوراک را باید خانم خانه دار رعایت کند زیرا غذای یکنواخت ، یک رنگ و یک جور برای مزاج مضر و برای اشتها زیان بخش است .

۷) نباتات و سبزیجات سفید مانند کرفس ، گل کلم ، کنگر و یا میوه جاتی مانند سیب و گلابی که برای مربا به کار برده می شوند ، برای این که سفید بمانند قبل از طبخ در یک کاسه آب سرد که یک قاشق سرکه در آن ریخته باشید ، خیس کنید و بعد از پنج دقیقه از آب بیرون آورده و بپزید و موقع طبخ در ظرف را باز بگذارید .

۸) اگر مایع خوراکی در روغن یا آب باز می شود ، قدری آرد یا تخم مرغ و یا گوشت کوبیده به آن اضافه کرده ، خوب مخلوط کنید . ممکن است علت باز شدن مایع کمی حرارت باشد ، در این صورت باید آتش را زیاد کرد .

9) برنج ، ماکارونی ، رشته و به طور کلی چیزهایی که دارای نشاسته می باشند ، هرگاه بخواهید به یکدیگر نچسبند ، در آب زیاد با کمی نمک پخته و بعد آن را صاف کنید .

۱۰) پیش از پخت سیب زمینی پوست آن را با کمی روغن نباتی چرب کنید بعد از پختن خوشرنگ خواهد ماند .

۱۱) برای جلوگیری از خرد شدن برنج و سفید ماندن آن چند قاشق سرکه در آب برنج در موقع جوشیدن بریزید .

۱۲) برای گرفتن پوست هویج نخست آب جوش روی آن ریخته و در آب سرد بریزید ، فورا پوست ها جدا می گردد .

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0


امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.