• جستجو
  • 1402/01/03
راهکار های مراقبت از موی کودک

راهکار های مراقبت از موی کودک

  • نویسنده سایت
  • مادر و کودک
  • دانستنی های نوزادان
  • 6
  • ‫۴ سال و ۲ ماه قبل، سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷، ساعت ۲۰:۰۰
به اشتراک بگذارید

کودکان نیاز به مراقبت های زیادی دارند و این مراقبت ها صرفا روحی نیست. یکی از این مراقبت ها، مراقبت کردن از مو های کودک است که اهمیت زیادی دارد. اگر نمی دانید چگونه باید مراقبت موهای فرزندتان باشید، این مقاله مناسب شما است.

موهای کودکان هم درست مانند مو های بزرگسالان نیاز به مراقبت دارد. نکاتی وجود دارند که با رعایت آن ها می توانید از موهای فرزندتان مراقبت کنید. در این مقاله نکات مربوط به انواع مو ها اعم از فر، صاف، ضخیم، نازک و ... گفته دشه است که با به خاطر سپردن آن ها می توانید هر چه بهتر از موهای دلبند کوچکتان مراقبت کنید.

 

نکات مراقبت از موهای کودکان:

مراقبت از موهای کم پشت کودکان:

برخی بچه ها با موی کم و بعضی با موهایی پر پشت به دنیا می آیند. در مورد کودکان کم مو باید بگوییم که نباید فکر کنید چون مو های کودک کم پشت است و یا مو ندارد، نیازی به شامپو هم ندارد. بلکه باید بدانید که اگر موهای این بچه ها را برای 2 بار در هفته با شامپو نشوئید، چربی کف سر یا سیبوم تجمع خواهد کرد و نقاط زرد، لکه های قهوه ای را به وجود خواهد آورد و باعث پوسته ریزی خواهد شد. همچنین اگر موهای او را شامپو نزنید، باعث خواهید شد که فضای مناسبی برای رشد شپش سر کودکان ایجاد شود.
اگر موی کم کودکتان استایل او را به هم ریخته است و دوست دارید زیبا تر و بهتر به نظر برسد، می توانید از کلاه هایی استفاده کنید که برای جنسیت او مناسب هستند. استفاده از این کلاه ها علاوه بر دادن ظاهری زیبا به کودک، به تشخیص جنسیت کودک توسط غریبه ها هم کمک خواهد کرد و شما هر دفعه محبور نیستید خاطر نشان کنید که کودکتان دختر یا پسر است.

 

مراقبت از موهای نازک و پر مانند کودک:

پس از این که نکات مربوط به نخستین آرایشگاه فرزندتان را رعایت کردید، می توانید برخی از کار ها را خودتان انجام دهید. اگر کودکتان مو های نازک و پر مانند دارد، می توانید قسمتی که روی گوش ها یا چشم های او می رود و او را اذیت می کند را با استفاده از شانه و قیچی کوتاه کنید. همچنین این نوع مو باید حداقل هفته ی دو بار با شامپو شسته شود.

 

مراقبت از موهای فر و ضخیم کودک:

اگر کودکتان موهای فر و ضخیم دارد، کمی کارتان سخت تر می شود و باید دقت بیشتری به خرج بدهید. معمولا جنس این نوع مو ها خشک هستند و به همین دلیل باید هفته ای یک بار با شامپو شسته شوند تا از خشک شدن بیش از حد آن ها استفاده کنید. همچنین کمی نرم کننده روی دست هایتان پخش کنید و سپس آن را به مو های کودکتان بزنید و سپس آن را بشوئید. این کار از خشک شدن بیش از حد مو ها جلو گیری می کند. علاوه بر این، شانه کردن آرام موهای کودک را هم به بعد از استفاده از نرم کننده موکول کنید. یادتان باشد باید موهای بچه‌ها را از ریشه تا نوک ساقه و به آرامی شانه کنید، در غیر این صورت موهای کودک دچار گره خوردگی خواهند شد.

 
مراقبت از موهای ضخیم و صاف کودک:

شانه یا برسی که برای شانه کردن این نوع موها استفاده می کنید، باید بسیار نرم و لطیف باشد. همچنین بهتر است که برای شستشوی این موها از نرم کننده ها استفاده نکنید چرا که نرم کننده ها باعث ایجاد الکتریسیته ی ساکن در موهای کودک می شود. برای شستن موهای کودک از یک شامپوی بچه استفاده کنید و اگر متوجه شدید که موهای فرزندتان گره خوردگی زیادی دارد، از سک اسپری ضد گره موی مناسب سن او کمک بگیرید.

 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.