• جستجو
  • 1402/01/03
راز ازدواج با دوام زوج های مسن چیست؟

راز ازدواج با دوام زوج های مسن چیست؟

  • نویسنده سایت
  • روانشناسی
  • روانشاسی ازدواج
  • 5
  • ‫۴ سال و ۲ ماه قبل، شنبه ۱ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۱:۰۰
به اشتراک بگذارید

شاید تا به حال شما هم زوج هایی را دیده باشید که بسیار مسن و سالخورده باشند ولی باز هم با این حال بسیار شاداب به نظر می رسند و رابطه ی خوبی با یکدیگر دارند. اگر این موضوع شما را هم کنجکاو کرده است، این مقاله را بخوانید تا پاسخ آن را بیابید.

بر طبق یکسری از تحقیقات انجام شده بر روی زوج هایی که برای 20،30و 40 سال با یکدیگر زندگی کرده اند، نتایجی به دست آمده اند که در ادامه شما می توانید آن ها را بخوانید و پاسخ خود را بیابید.

  راه هایی برای داشتن یک زندگی و رابطه ی عاطفی طولانی:

برای داشتن ازدواج با دوام، با یکدیگر گفتگو داشته باشید:

شاید این موضوع برای شما کلیشه ای و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما باید بدانید که یکی از راه های داشتن ازدواج و رابطه ای با دوام، گفتگو و ارتباط زوجین با یکدیگر است. حواستان باشد که قبل از ازدواج شما حتما باید در مورد ارزش های خود با طرف مقابلتان حرف بزنید و اطمینان پیدا کنید که با یکدیگر در این مورد سازگاری دارید. برای مثال: شما فقط نباید در مورد بچه دار شدن و تعداد آن ها و یا دختر یا پسر بودنشان صحبت کنید، بلکه باید در مورد روش تربیت و بزرگ کردن آن ها هم حرف بزنید.
شما باید در مورد مسائل مالی، زمانی که می خواهید بازنشسته شوید، خوشحالی ها و ناراحتی های پس از ازدواج، چیز هایی که به شما احساس خوب و یا بد می دهند و ... با او صحبت کنید و هیچ وقت این موضوع ها را دست کم نگیرید.
 

برای داشتن ازدواج با دوام، به همسرتان بیشتر از کودکتان توجه کنید.

یادتان باشد که روزی بچه هایتان هم ازدواج خواهند کرد و شما را تنها خواهند گذاشت و دوباره تنها همدم و مونس شما همسرتان خواهد شد. به همین دلیل وقتی که بچه دار می شوید، فراموش نکنید که نباید توجهتان را فقط برای کار و بچه هایتان بگذارید و تایمی را هم به همسرتان اختصاص دهید. زوج های شاد می دانند که حتی کودکان هم از یک رابطه خوب بهره می برند.

 

برای داشتن ازدواج با دوام، تمایل به تغییر داشته باشید.

موقعیت ها با گذر و سپری شدن زمان تغییر می کنند. زوج هایی موفق هستند که می توانند خودشان را با مشکلات کوچک و بزرگی که پیش می آید وفق بدهند و سازگار کنند.

 

برای داشتن ازدواج با دوام، نیازهای همسرتان را در اولویت قرار دهید.

بر طبق تحقیقات انجام شده، زوج هایی که موفق هستند، به رضایت همسرشان توجه بسیار زیادی می کردند. آن همیشه سعی و تلاش می کنند که همسرشان یک زندگی آسان و لذت بخش داشته باشد و همین موضوع است که باعث می شود هر دوی آن ها یک زندگی عالی داشته باشند.
 

برای داشتن ازدواج با دوام، از خودتان مراقبت کنید.

شما نباید به بهانه ی توجه به همسرتان نیاز های خودتان را نادیده بگیرید و به خودتان نرسید. یک زوج موفق با رابطه ای با دوام، همیشه سعی می کنند که به خودشان برسند و خوش پوش و مرتب باشند زیرا می دانند این کار هم برای خودشان و هم برای همسرشان خوب است.
 

برای داشتن ازدواج با دوام، ازدواج را یک تعهد طولانی مدت بدانید.

اگر می خواهید یک زندگی با دوام داشته باشید، باید به این موضوع اعتقاد دشته باشید که ازدواج یک تعهد همیشگی می باشد. حتی با وجود سختی ها و مشقات زندگی هم شما باید آن را حفظ کنید زیرا این همان تعهدی است که از همان ابتدا با همسرتان توافق کرده اید.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.