• جستجو
  • 1402/03/08
کلماتی که باعث ناکامی شما می شوند

کلماتی که باعث ناکامی شما می شوند

  • نویسنده سایت
  • روانشناسی
  • پیشرفت و موفقیت
  • 6
  • ‫۴ سال و ۵ ماه قبل، یک شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷، ساعت ۲۰:۰۰
به اشتراک بگذارید

در این مقاله از سایت یاربانو، 5 کلمه را که گفتن آن ها باعث ناکامی شما می شود را به شما معرفی می کنیم تا از گفتن آن ها خودداری کنید.

این کلماتی که در ادامه ذکر شده اند، ساختار ذهنی فرد را تشکیل می دهند و با تاثیر گذاشتن بر ناخودآگاه شما باعث ناکامی یا موفقیت شما می شوند. پس شما باید حواستان را در به کار بردن این کلمات جمع کنید.

 

 1- شانس

بعضی از اتفاق های پیش بینی نشده، می توانند بر نتیجه ی کار تاثیر بگذارند و این شانس شما نیست که این تفاوت در نتیجه را به وجود می آورد، بلکه همانطور که گفته شد اتفاقات پیش بینی نشده هستند. در واقع شانس هیچ تاثیری روی آن ها نمی گذارد.  باورداشتن به شانس افکار شما را به گونه ای ساختار می بخشد که در تصوراتتان نه شما و نه هیچ کس دیگری قادر به ایجاد تغییر یا حتی تاثیرگذاری نیست. از آن بد تر این است که افراد دلیل شکست و یا موفقیت های خود را بیهوده و فقط به خاطر شانس می بینند.

همه ی انسان ها دارای رقیب هایی هستند که با برد آن ها شما شکست می خورید و با برد شما آن ها ولی باز هم دشمنی وجود ندارد. وجود دشمن تنها مربوط به میدان جنگ است و بس. این که شما کار بکنید و برای خودتان کسب و کار داشته باشید برا این است که چیز ها را بهتر کنید نه این که افراد را از بین ببرید. در واقع شما با نسبت دادن واژه ی دشمن به رقیب هایتان از آن ها برای خود غول می سازید و در های تجارت را بر روی خود می بندید. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که در دنیای تجارت رقیب های امروز شما، شریک های فردای شما هستند.

 

3- عدم پذیرش

همه ی ما دوست داریم که مردم همیشه با نظر ما موافق باشند و آن را عالی بپندارند اما خب بعضب اوقات این قضیه پیش میاید که بقیه ی افردا موافق نظرات شما نیستند و یا حتی دیگران نظراتی دارند که شما موافق آن نیستید.
بعضی از آدم ها از این قضیه برای خودشان کوهی می سازند و آن را عدم پذیرش خودشان توسط دیگران قلمداد می کنند که این افکار اشتباه فقط و فقط به شما آسیب می رساند چه بسا که این افکار به هیچ وجه درست هم نیستند. پس سعی کنید که در این مواقع این قضیه را درک کنید که نظرات تمامی افراد با یکدیگر متفاوتند.
 

4- نفرت

همه ی ما گاهی کلماتی مانند "من از رییسم متنفرم" و یا "من از شغلم متنفر هستم" را به زبان می آوریم. کلمه ی نفرت یک واژه ی منفی است که انرژی های منفی خیلی زیادی را در خودش جای داده است. گفتن این جمله مانند این است که شما دارید در بدنتان یک سلول سرطانی را آزاد می کنید. این قضیه کاملا ثابت شده و جدی است که کلمه ی نفرت باعث ایجاد بیماری و درد می شود. پس سعی کنید تا می توانیداین کلمه را کمتر به زبان بیاورید و به جای آن به گفتن جمله های مثبت و پر از انرژی مثبت روی بیاورید.

 

5- اما

همه ی ما تا به حال با انسان هایی رو به رو شده ایم که توانایی بیان جمله ها و نظرات خود را بدون گفتن کلمه ی اما ندارند. مثلا "بله ایده عالیست، اما..." یا " من موافقم که ما باید کاری کنیم، اما....". این کلمه باعث ایجاد نا امیدی می شود و باعث می شود که فرصت ها از بین بروند. سعی کنید که از بدل های دیگری که برای « اما » وجود دارد، استفاده کنید و به جای فرصت سوزی، فرصت ایجاد کنید. برای مثال شما می توانید از کلمه ی "و" به جای آن استفاده کنید. امتحان کنید و دفع ی بعدی که خواستید کلمه ی اما را به کار ببرید، جای آن « و » را امتحان کنید و اثر آن را ببینید.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.