• جستجو
  • 1402/03/08
هنگام سقوط در آسانسور چه کاری انجام دهیم؟

هنگام سقوط در آسانسور چه کاری انجام دهیم؟

  • نویسنده سایت
  • فکت
  • آیا میدانستید
  • 6
  • ‫۴ سال و ۵ ماه قبل، یک شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ساعت ۲۰:۰۰
به اشتراک بگذارید

در طول زندگی هر انسانی، ممکن است اتفاقات و بلا های زیادی سر او بیاید که یکی از این بلا ها، سقوط آسانسور است. در این مقاله به شما می گوییم که اگر خدای نکرده در آسانسور بودید و سقوط کرد، چه کاری باید انجام دهید.

هنگام سقوط آسانسور نپرید!

یک داستان و افسانه وجود دارد که می گوید اگر هنگام سقوط آسانسور بپرید، اتفاقی برای شما نمی افتد. در حالیکه این حرف کاملا اشتباه است. اولا این که هنگامی که آسانسور دارد سقوط می کند، پرش کار آسانی نیست که آن هم به دلیل سرعت نسبی سقوط است. به طور کلی به هیچ وجه شما نباید در لحظه ی سقوط آسانسور بپرید، چرا که ممکن است پس از پرش، سر، گردن و یا دیگر اعضای بدنتان به شدت آسیب ببیند و نابود شود.

 

 مستقیم نایستید.

این که هنگام سقوط در آسانسور صاف و راست بایستید، ممکن است اتفاق ناخوشایندی برایتان بیفتد و همچنین در این صورت، فشار بسیار زیادی به شما وارد خواهد شد. این مسأله باعث می شود صدمات بسیار جدی به ستون فقرات شما وارد شود و احتمالاً زنده نخواهید ماند.

 

 در آسانسور دراز بکشید.

شاید به نظر شما کار مناسب و جالبی به نظر نیاید، اما یکی از بهترین کار هایی که در این موقعیت می توانید انجام دهید، دراز کشیدن به پشت است. همان موقعی که احساس کردید آسانسور دارد سقوط می کند، سریعا به پشت خود دراز بکشید. این قضیه باعث می شود که فشار وارد به بدن شما به صفر برسد. در همان حال، دست هایتان را مانند بالش به طور محکم زیر سر و گردن خود قرار دهید تا از اصابت شدید آنها جلوگیری کنید. اگر از طبقه های خیلی بالا در حال سقوط بودید و وقت کافی داشتید، سریعا یک چیز مانند کیف یا کت خودتان را زیر سرتان قرار دهید.
اگر با قوانین فیزیک آشنایی داشته باشید می دانید که فشار برابر تقسیم نیرو بر سطح (P = F/A) است. نیرو (در اینجا وزن بدن) را نمی توان در کنترل گرفت اما سطح بدن را می توان افزایش داد. هرچه سطح (A) بیشتر باشد فشار (P) کمتر است. اکنون می دانید که چرا یک میخ اینقدر ساده از طرف نوک تیز در دیوار فرو می رود اما از طرف دیگر این طور نیست؟

 

سقوط دسته جمعی:

اما دراز کشیدن در مواقعی جواب می دهد که حداکثر شما و یک نفر دیگر داخل آسانسور باشید و در غیر این صورت نمی شود به آسانی دراز کشید. پس در این مواقع که امکان دراز کشیدن وجود ندارد، بلافاصله روی زمین بنشینید. در این حالت هم فشار کمتری به بدنتان وارد می شود. همچنین، کیف و هر چیز نرمی که دنبالتان هست را هم زیرتان بگذارید و سر و گردن خود را با دست محکم بغل کنید و به بقیه هم توصیه کنید همین کار را انجام دهند. اگر تعداد به قدری زیاد بود که نمی توانستید این کار را هم انجام دهید، کمی زانو های خودتان را خم کنید تا حداقل فشار کمی کمتر شود.

امیدواریم این ترفند ها را هیچ موقع  نیاز نداشته باشید و از همچنین بلاها و آسیب هایی در امان باشید.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 1

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.