• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
 1. خانه
 2. مد و پوشاک
 3. نکات مد و پوشاک
 4. اصول شیک پوشی برای افراد چاق
شیک پوشی

مد و پوشاک
نکات مد و پوشاک
دقیقه
بدون نظر

اصول شیک پوشی برای افراد چاق

افراد چاق و درشت اندام معمولا در انتخاب لباس‌های مناسب دچار مشکل هستند، با این وجود می توانند طوری لباس بپوشند که جذاب‌تر و لاغرتر به نظر برسند. اگر شما هم از اندام خود راضی نیستید و درعین حال می‌خواهید اصول شیک پوشی را بدانید، با ما همراه باشید.


اگرچه اندام متناسب باعث جذابیت بیشتر می‌شود، اما بدین معنی نیست که افراد چاق نمی‌توانند زیبا و جذاب باشند. در این مقاله از سایت یار بانو مهمترین اصول شیک پوشی و ترفندهایی که افراد چاق باید بدانند را برای شما همراهان گرامی بیان خواهیم کرد.


لباس های متناسب با سایزتان را انتخاب کنید
بیشتر افراد چاق براین باورند که با کمک لباس های گشاد و بلند یا حتی بزرگتر از سایز خود می توانند اندام شان را بپوشانند و لاغرتر به نظر برسند. اما کاملا برعکس است و این نوع پوشش حتی موجب می شود چاق تر از آنچه که هستید به نظر برسید. پس به هیچ عنوان به دنبال لباس های گشاد و بسیار آزاد نباشید. البته نباید این نکته را فراموش کنید که لباس نباید آنقدر هم تنگ باشد که انحنای بدن و برآمدگی های آن را نشان دهد. بهترین انتخاب، لباسی است که مطابق سایزتان باشد. 


شیوه پنهان کردن قسمت های چاق بدن
ببینید کدام قسمت از بدن تان چاق است و دوست دارید آن را با لباس بپوشانید. کارشناسان از رنگ های تیره برای پنهان کردن بخش های چاق بدن توصیه می کنند، در حالی که رنگ های روشن را برای بخش های متناسب تر بدن، به کار می برند. مثلا اگر کمر باریکی دارید و می خواهید که تاکید را روی این قسمت از بدن تان بگذارید، کافیست لباسی تیره به تن کنید و روی آن کمربندی به رنگ روشن ببندید تا توجه به سمت کمرتان معطوف شود.


توجه در انتخاب طرح لباس
طرح لباسی که انتخاب می کنید نقش زیادی در چاق یا لاغر به نظر رسیدن شما دارد. به عنوان مثال لباس هایی که طرح های درشت دارند، شما را چاق تر نشان می دهند، در حالی که لباس های ساده یا لباس هایی که طرح های ریز دارند، در لاغر نشان دادن اندام تان موثر هستند.
نکته دیگر درخصوص طرح های راه راه است. اگر میخواهید چاق تر نشان داده نشوید از پوشیدن لباس هایی با راه راه های افقی بپرهیزید، چراکه پهنای شما را بیشتر نشان می دهند، در حالی که پوشیدن لباس با راه راه های عمودی با رنگ های تیره؛ بدن شما را به سمت بالا کشانده و در لاغرتر نشان دادن شما تاثیرگذار است.


انتخاب رنگ لباس
بهتر است از لباس‌هایی که رنگ روشن دارند استفاده نکنید؛ زیرا شما را چاق تر از آنچه هستید نشان می دهند. بهتر است سعی کنید رنگ بلوز و شلوار یا دامنی که به تن می کنید نزدیک به هم باشند تا موجب نشود یک باره بخشی از بدن شما بیشتر نمایان شود و به این ترتیب نقص های ناشی از اضافه وزن در آن بیشتر به چشم آیند.


اصول شیک پوشی برای افرادی که بالاتنه چاق دارند
اگر فرم اندام تان به شکلی است که اطراف شکم یا شانه هایتان چاق است و می خواهید که تمرکز را از روی این بخش ها بردارید، این نکات را در نظر بگیرید:
 

 • برای انتخاب پیراهن یا تی شرت، باید به دنبال طرح های ساده باشید، نه لباس های طرح داری که چشم ها را به سمت خود جلب می کنند. همچنین لباس شما باید سایز تن تان باشد و به خوبی روی شانه هایتان بنشیند.
 •  از پوشیدن تاپ هایی که شانه هایتان را بیرون می اندازند، خودداری کنید. شما باید به دنبال لباسی باشید که بالا تنه تان را بپوشانید، نه این که آن را به نمایش بگذارید.
 • خانم ها از پوشیدن کت های نیم تنه بپرهیزند. به جای آن کت های یک سره و بلند به تن کنند تا کشیده تر و لاغر به نظر برسند.
 • خانم هایی که بالا تنه چاقی دارند، بهتر است از بلوزهای ساده و بدون طرح استفاده کنند. در عوض به سراغ دامن هایی بروند که دارای گره یا چینی در ناحیه کمر هستند. با این ترفند؛ تفاوت اندازه دو بخش بدن پوشیده شده و متناسب به نظرخواهید رسید. 
 • خانم ها با بالاتنه چاق می توانند از پیراهن‌های کمردار کمک بگیرید، چراکه این نوع لباس ها برآمدگی بدن در ناحیه شکم را می پوشانند. البته در صورتی که می خواهید از کمربند کمک بگیرید به هیچ عنوان نوع پهن آن را انتخاب نکنید. نکته مهم دیگر این است که کمربند را باید دور شکم ببندید به عبارتی بستن آن در ناحیه بالای شکم یا زیرشکم تناسب اندام شما را از بین خواهد برد.
 • آقایانی که بالاتنه چاق و شکم بزرگی دارند بهتر است پیراهن خود را روی شلوار بیندازند و لباس و کت های بلندی را انتخاب کنند که از باسن پایین تر قرار می گیرد. این کار به کشیده تر شدن اندام بالاتنه کمک می کند.

 

اصول شیک پوشی برای افرادی که پایین تنه چاق دارند

 • اگر پایین تنه چاقی دارید در انتخاب شلوار باید دقت بیشتری کنید. یادتان باشد که پوشیدن شلوارهای تنگ یا پلیسه، پاهایتان را چاق تر از آنچه هستند نشان می دهد. پس بهتر است شلوار راسته یا شلوارهایی انتخاب کنید که در قسمت ران تنگ تر و در پایین کمی گشاد باشند. همچنین شما نباید از شلوارهایی که در کناره‌هایشان جیب طراحی شده است استفاده کنید، به این دلیل که پایین تنه شما را پهن تر نشان خواهند داد.
 • کمر شلوار تان نیز باید متناسب با اندازه شما بوده و حالتی را ایجاد نکند که شکم از کمر شلوار بیرون بزند، زیرا در این صورت بالاتنه شما بلندتر از پایین تنه به نظر می رسد که خود یک نقص است. درباره نوع دامن نیز باید بگویم اگر پهلو و پایین ‌تنه شما بسیار چاق است، به جای دامن‌های راسته از مدل های پلیسه کمک بگیرید. درصورتی که مچ و ساق پای‌ شما چاق است، بهتر است دامن‌هایی بپوشید که ارتفاع آنها تا زیر قوزک پا باشد. در این حالت پاشنه کفش شما نباید بیش تر از 6 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. 


اهمیت جنس پارچه

نوع پارچه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. پارچه های سفت و خشک ناخواسته بر خطوط بدن شما می افزایند؛ در حالی که جنس هایی که نرم و لطیف هستند روی بدن می نشینند و کمتر اضافه وزن موجود در قسمت های مختلف بدن را نشان می دهند. 

 

اگر غبغب چاقی دارید

اگر غبغب چاقی دارید بهتر است پوشیدن لباس های یقه اسکی و یقه بلند را فراموش کنید، زیرا شما را چاق تر و پهن تر نشان خواهند داد. توصیه ما به شما این است که به سراغ لباس های های یقه هفت بروید. این نوع لباس ها گردن شما را لاغرتر نشان داده و غبغبتان را نیز می پوشاند. در هنگام خرید لباس های رسمی نیز دقت کنید که دور گردن آنها به طور دقیق اندازه گردن شما باشد.

 

اگر بازوهای بزرگی دارید 
اگر بازوهای بزرگی دارید از پوشیدن پیراهن هایی که آستین سه ربع دارند بپرهیزید؛ چون آستین های سه ربع، دست شما را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و در بزرگ تر نشان دادن بازوهایتان موثر است. بهترین انتخاب برای افرادی که بازوهای بزرگ دارند پوشیدن پیراهن های آستین بلند است.
 


نکات مربوط به انتخاب کت

افراد چاق ی که علاقه به پوشیدن کت دارند؛ بهتر است از پوشیدن کت هایی که یک یا دو دکمه دارند، خودداری کنند و کت های دارای سه دکمه را بپوشند. این نوع کت ها اندام را بلندتر و باریکتر و به عبارتی لاغر نشان می دهند. البته یادتان باشد که دکمه بالای کت را باز بگذارید تا مانع از کشیده شدن لباس شود و حرکت شما را محدود نکرده و با مشکل مواجه نکند. 

 
نکات مربوط به استفاده از اکسسوری ها
استفاده از اکسسوری، نه تنها شما را جذاب تر نشان می دهد؛ بلکه در لاغرتر نشان دادن اندام شما نیز موثر است. البته رعایت این نکته ضروری را فراموش نکنید که هرچه اندام شما درشت تر باشد باید از اکسسوری های بزرگ تر استفاده کنید. به عنوان مثال انتخاب ساعت یا کیف های بزرگ گزینه خوبی برای افراد چاق است، چراکه چشم ها را به سمت خود جلب کرده و شما را لاغرتر نشان می دهند.
 

نکات مربوط به انتخاب کفش و چکمه
 

 • بوت های تنگ گزینه خوبی برای خانم هایی است که پاهای متناسبی دارند، چراکه بر زیبایی پایین تنه تان می افزاید و اندام را متناسب تر نشان می دهد. اما اگر پاهای تان چاق و درشت است، از پوشیدن بوت یا کفش های ظریف خودداری کنید؛ زیرا تعادل اندام تان را بهم می ریزد و اینطور به نظر می رسد که شما هر لحظه در حال افتادن هستید. کفش پاشنه بلند لژدار یکی از بهترین انتخاب هایی است که خانم های چاق می توانند داشته باشید.
 • کفش پاشنه دار فقط مخصوص خانم‌ها نیست. البته کفش پاشنه داری که آقایان می‌پوشند تفاوت زیادی با کفش‌های پاشنه بلند زنانه دارد. آقایانی که می‌خواهند لاغرتر به نظر برسند بهتر است از پوشیدن کفش‌های تخت و بدون پاشنه اجتناب کنند و به جای آن کفشی بپوشند که حداقل سه تا چهار سانتی‌متر ارتفاع دارد. بوت‌های مردانه نیز گزینه مناسبی برای فصل زمستان هستند؛ چون به اندازه کافی پاشنه دارند و هنگام پوشیدن آن‌ها جوراب شما مشخص نخواهد بود و مجبور نیستید رنگ جوراب را با رنگ کفش و شلوار ست کنید.

از پوشیدن لایه های اضافی خودداری کنید

از پوشیدن لباس هایی که دارای یک لایه اضافی هستند مانند جلیقه یا پلیورهای پشمی کلفت و حجیم خودداری کنید؛ چراکه شما را چاق تر از حد معمول نشان می دهند.

 
برای شیک پوشی سعی کنید از خیاط کمک بگیرید
اگر احساس می کنید لباس های آماده ای که از بیرون تهیه می کنید، به خوبی روی اندام تان نمی نشیند و به اصطلاح فیت تان نیست؛ بهتر است به جای این که وقت تان را در اتاق های پرو صرف کنید و در نهایت لباس باب میل تان را پیدا نکنید، از یک خیاط کمک بگیرید تا لباسی که می خواهید را بر اساس اندازه های دقیق شما آماده کند.
 

اعتماد به نفس داشته باشید
 
علاوه بر رعایت ترفندهایی که گفته شد، داشتن اعتماد به نفس بالا نیز از عوامل مهمی است که می تواند بر جذابیت ظاهری تان بیافزاید. پس خودتان را همانگونه که هستید دوست داشته باشید و بدانید که لایق توجه و داشتن حسی مثبت هستید. به جز انتخاب لباس مناسب، از موها و پوست بدن تان نیز غافل نشوید.
 
 
درست راه بروید
درست راه رفتن را بیاموزید. حرکات بدن شما، می تواند در جذابیت ظاهری تان تاثیر بسزایی داشته باشد. به عنوان مثال سرتان را هنگام راه رفتن بالا بگیرید، شانه هایتان را صاف نگه دارید، قوز نکنید، پاهایتان را روی زمین نکشید و به بیان دیگر، مانند یک شاهزاده راه بروید.
 


فراموش نکنید که بهترین شیوه برای داشتن اندام متناسب رعایت رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن است، با وجود این، تا هنگامی که به وزن ایده آل خود نرسیده اید می توانید با رعایت این موارد می توانید تا حدی متاسب تر از قبل به نظر برسید.

 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

 • 0

 • 1

 • 0

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.