• جستجو
  • 1401/11/09
تکلم سه وجهی

تکلم سه وجهی چیست و رکورد آن برای چه کسی است؟

  • نویسنده سایت
  • فکت
  • آیا میدانستید
  • 5
  • ‫۴ سال قبل، پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷، ساعت ۲۰:۰۰
به اشتراک بگذارید

 در این مقاله از سایت یاربانو، برای شما مفهوم تکلم سه وجهی را توضیح می دهیم و به شما می گوییم که رکورد دار این نوع تکلم مربوط به چه کسی است. با ما همراه باشید.

تکلم سه وجهی به نوعی از کلام گفته می شود که مخصوص به صحبت کردن افراد شماره یک و یا دو هر کشور می باشد به عنوان مثال رهبر یک جامعه و یا سیاست مدار اول در یک جامعه اجازه ی صحبت کردن سه وجهی را دارد.

 

 برای چه از تکلم سه وجهی استفاده می شود؟

این نوع تکلم سخنرانی کردن به دلیل این که در اغلب موارد به طور قطعی نتیجه دهی دارد مورد استفاده قرار می گیرد اما این نوع تکلم بسیار سخت و بسیار پیچیده می باشد.

 

تعریف ساده تر تکلم سه وجهی:

تکلم سه وجهی سخنرانی است که توانایی داشته باشد که از ایدئولوژی یک کشور و مملکت، زنجیره ای از جمله های متصل به یک دیگر را به یک سلسله موضوع به هم مربوط و مرتبط پیوند بدهد و در هر دقیقه از سخنرانی کردن سه جواب را به سه قشر مختلف در یک سخنرانی منتقل دهد.
 برای تعریف و درک ساده تر تکلم سه وجهی این مثال را بخوانید:
ابتدا به این سه رنگ و ترتیب آنها توجه کنید
رنگ های سفید، قرمز، سیاه در واقع همان سه وجه کلامی هستند.
 فکر کنید که رنگ سفید همان مردم یک کشور و یا مردمی باشند که در هم فکر آن کشور هستند ولی در کشور دیگری زندگی می کنند.
رنگ قرمز را خواص و سیاسیون آن کشوریا نیروهای همفکر آنها در کشور های دیگر در نظر بگیرید(مثلا حزب اللّه لبنان،حماس،حوثی ها).
 رنگ سیاه هم می شود همان دشمن یک کشور.
تکلم سه وجهی یعنی این که فردی که دارد سخنرانی می کند، در یک زمان به مردم کشور نشاط و امید را نشان بدهد، به خواص و نخبگان جامعه به صورت زیر پوستی و رمز گونه، ایراد و مشکلی از مشکلات جامعه را اشاره کرده و در عین حال راه درمان مشکل مطرح شده را بیان کند، امّا به شکلی که فقط خواص متوجه شوند و عوام مردم و دشمن متوجه نشوند. همچنین در همین زمان به دشمن هم هشدار بدهد و او را عقب براند.
این نوع سخنرانی به دلیل دشوار بودنش، اگر به صورت زنده اجرا شود، باید پیش از سخنرانی به حافظه سپرده شود و به همین دلیل باید زمان و مدت آن بسیار کوتاه باشد تا سخنران بتواند به خوبی آن را حفظ کند برای مثال باید در حدود 5 دقیقه باشد.

 

رکورد تکلم سه وجهی:

رکورد این نوع سخنرانی تا قبل از انقلاب اسلامی ایران، متعلق بود به هیتلر با 9 دقیقه و چرچیل با 9 دقیقه، اما پس از انقلاب این رکورد به اسم آیت الله سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران با اختلاف 71 دقیقه ثبت شد!!! این سخنرانی در طول مدت 80 دقیقه بدون ایجاد وقفه و تپق زدن و سوتی دادن و بدون نوشیدن آب انجام شد زیرا رهبر عزیز ایران این سخنرانی را در ماه رمضان و با حالت روزه انجام دادند.

رکورد طولانی ترین تکلم سه وجهی برا یرهبر عزیز ایران اسلامی است

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 5

  • 0

  • 1

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.