• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. خانه داری
  3. ترفندهای خانه داری
  4. کاربرد های جالب نوشابه
کاربرد های جالب نوشابه

خانه داری
ترفندهای خانه داری
5 دقیقه
بدون نظر

کاربرد های جالب نوشابه

در این مقاله از وب سایت یار بانو می خواهیم چند کاربرد جالب نوشابه را برایتان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

نوشابه به جز مصرف خوراکی،کاربردهای دیگری هم دارد که برخی از آن ها را به اختصار برایتان شرح می دهیم.

کاربردهای نوشابه:

شستن ظرف ها با نوشابه:

معمولا شستن و پاک کردن قابلمه های سوخته کار سخت و بسیار دشواری است اما شما می توانید آن را به راحتی با نوشابه پاک کنید به این ترتیب، یک بطری نوشابه را در قابلمه بریزید و اجازه دهید برای چند دقیقه داخل آن بماند. سپس آن را به راحتی بشوئید زیرا سید موجود در نوشابه چربی های سوخته و چسبیده به قابلمه را حل می کند.

 

تمیزکردن نقره جات با نوشابه:

یکی دیگر از کاربردهای جالب نوشابه، پاک کردن نقره جات است. برای پاک کردن نقره جات ها، فقط کافی است آن ها را برای چند دقیقه داخل نوشابه قرار داده و سپس آن را با مسواک به خوبی تمیز کنید.

 

مجعد و پر نشان دادن موها با نوشابه:

بر طبق یکی از مانکن های ایتالیایی به نام سوکی واتر هاوس، شستن موها با نوشابه باعث می شود اسید فسفوریک موجود در نوشابه کوتیکولهای مو را منقبض می کند و موها را مجعد و پرتر نشان می دهد. او اعلام کرد که او هم از این خاصیت برای مجعد و پرتر نشان دادن موهایش استفاده می کند.

 

رفع رودل با نوشابه:

اگر دچار رو دل شده اید، می توانید کمی نوشابه بنوشید تا گاز موجود در آن، رودل را رفع کند. نوشابه همچنان می تواند اسید های معده را خنثی کرده و در نتیجه دل درد را آرام کند.

 

تهیه ی سس باربیکیو با نوشابه:

شما می توانید کمی نوشابه به سس کچاپ اضافه کنید تا یک سس باربیکیوی خانگی و خوشمزه داشته باشید.

 

رفع آلرژی با نوشابه:

شما می توانید از این نوشیدنی برای آلرژی گندم هم استفاده کنید زیرا اسیدفسفریک موجود در نوشابه آلرژن ها و واکنش های آلرژیک را از بین می برد.

 

از بین بردن لکه ها با نوشابه:

اگر لکه های خون، چربی و بوی بد روی لباس هایتان خودنمایی می کنند، فراموش نکنید که بهترین ماده برای رفع آن ها نوشابه است. برای این کار فقط کافی است مقداری نوشابه به لباسشویی اضافه کنید. قدرت پاک کنندگی این نوشیدنی از اسید فسفریک و اسید کربنیک آن نشات می گیرد.

 

پاک کردن ماژیک با نوشابه:

اگر شما هم کودکتان روی فرش با ماژیک نقاشی کرده است و نمی دانید آن را چگونه رفع کنید، ناراحت نباشید زیرا که می توانید آن را به راحتی با نوشابه تمیز کنید.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0


امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.