• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. خانه داری
  3. ترفندهای خانه داری
  4. چگونه پشه ها را از خانه مان دور کنیم؟
راه های طبیعی برای دور کردن پشه ها از خانه

خانه داری
ترفندهای خانه داری
4 دقیقه
بدون نظر

چگونه پشه ها را از خانه مان دور کنیم؟

اگر شما هم در خانه تان از گزند پشه ها در امان نیستید و از دست آن ها عذاب می کشید، استفاده از مواد شیمیایی را کنار گذاشته و از روش های طبیعی گفته شده در این مقاله استفاده کنید.

راه های طبیعی برای دور کردن پشه ها از خانه:

استفاده از سیر:

شما می توانید از سیر برای دور شدن پشه ها از خانه تان استفاده کنید. ولی اگر از سیر خوشتان نمی آید و یا نمی خواهید بوی آن در خانه بپیچد، مقداری سیر را جوشانده و آب آن را در قسمت هایی که پشه زیاد است اسپری کنید.


استفاده از روغن اسطوخودوس:

اسطوخودوس یکی از گیاهانی است که پشه ها از آن متنفرند. شما می توانید روغن یا اسپری اسطوخودوس را به خودتان بزنید و یا در خانه اسپری کنید تا از گزند پشه ها در امان باشید. همچنین روغن اسطوخودوس برای پوست هم بسیار مفید است.


استفاده از شمع سنبل هندی:

بعضی ها به گل و گیاهان آلرژی دارند و به همین دلیل نمی توانند از آن ها استفاده کنند. اما نگران نباشید زیرا شما می توانید به جای گیاهان از شمع سنبل هندی استفاده کنید. این قضیه که شمع سنبل هندی پشه ها را دفع می کند، از نظر علمی هم ثابت شده است. این شمع هیچ ضرری ندارد و علاوه بر دور کردن پشه ها، خانه را هم خوشبو می کند.


استفاده از آب کف دار:

اگر وقت زیادی را در حیاط می گذرانید، می توانید یک ظرف را برداشته و آن را پر از آب و کف کنید. این آب سریعا پشه ها را به خود جذب می کند و باعث کشته شدن آن ها می شود.

 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0


امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.