• جستجو
  • 1402/12/10
دادن خبر بارداری

۵ نکته برای دادن خبر بارداری خود به رئیس تان!

  • نویسنده سایت
  • مادر و کودک
  • قبل از زایمان
  • ‫۲ سال و ۸ ماه قبل، دو شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، ساعت ۲۲:۵۲
به اشتراک بگذارید

قصد بچه دار شدن دارید؟ برای این خبر هیجان انگیز به شما تبریک می گویم! ما می دانیم که به زودی می خواهید به کل دنیا(حداقل به دوستان اینستاگرامی و فیس بوکی) خبر بارداری و بچه دار شدن خود را بگویید، اما قبل از هر چیزی باید به این فکر کنید این خبر مهم را چگونه به رئیس خود بگویید. 
 

البته آنقدرها که فکر می کنید دشوار و ناراحت کننده نیست، اگر مراحلی را که به شما می گوییم را دنبال کنید. این نکات و مراحل از تجربه های مادران جوان گرفته شده است. 

یک – از مزایای اساسی و حقوق خود در دوران بارداری مطلع شوید

در وهله اول اطلاعات و آگاهی خود در مورد قوانین و سیاست های مرخصی زایمان و بارداری شرکت و همچنین قوانین مرخصی زایمان کشور خود را بالا ببرید. لازم نیست در آن تبدیل به یک متخصص شوید، اما آشنایی با اصول اولیه آن مفید است. اگر ترجیح می دهید با دیدن علامت مثبت بارداری مستقیما به بخش منابع انسانی مراجعه نکنید، بهتر است از مادران سازمان خود در این مورد سوال کنید. شاید بهتر باشد با افرادی که تجربه بارداری موفقی داشته اند، در مورد این موضوع حساس گفت و گو کنید. 

 دو – خبر بارداری خود را قبل از همه به رئیس خود بگویید، حتی اگر همکارنتان دوستان شما باشند.

قطعا شما نمی خواهید رئیستان خبر بارداری شما را از شخص دیگری یا از پست های اینستاگرام و یا فیس بوک شما بشنود. خب هنگامی که آماده دادن خبر بچه دار شدن خودتان هستید، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید: با منابع انسانی صحبت کنید، خبر را به مدیر خود بدهید و سپس در رسانه های اجتماعی خود خبر بچه دار شدن خود را به اشتراک بگذارید!
یکی از دلایلی که قبل از همه باید به رئیس و مدیر خود بگویید این است که ممکن است آن ها به خاطر آن نگران و دل مشغول شوند، به خصوص اگر آن را از فرد دیگری بشنوند. حتی بسیاری از مدیران، در ابتدای کار بارداری و فرزند آوری را محدود می کنند. در هر حال، اگر خبر بارداری شما را از فرد دیگری غیر از خودتان بشنوند، ممکن است احساس ناراحتی کنند و درباره آن از شما سوال کنند. 


سوم – زمان بندی خود را در نظر بگیرید

بیشتر خانم ها  زمانی خبر بارداری خود را به کارفرمای خود می دهند که حدودا در پایان سه ماهه اول بارداری یا در اوایل سه ماهه دوم بارداری خود قرار دارند. 
یکی از دلایل آن این است که خطر سقط جنین به طور قابل توجهی در آن زمان ها کاهش می یابد. برای همین بسیاری از زنان در این دوره به افشا و اعلان خبر بارداری خود می پردازند.
با این حال، اگر شما در وسط یک معامله مهم، پروژه  یا بازنگری عملکرد قرار دارید، ممکن است ترجیح دهید که خبر را کمی دیرتر به مدیر خود اعلام کنید، زیرا می توانید در این زمان و قبل از اعلام خبر، کمی از کارهای خود را انجام دهید. فقط مراقب باشید که خیلی دیر نکنید: خیلی چیزها وجود دارد که باید برای دوران غیبت شما آماده شود و شما باید مطمئن شوید که رئیس و همکاران شما زمان کافی برای برنامه ریزی برای آن داشته باشند. 


چهارم – این کار به صورت حضوری و رو در رو و به صورت مختصر انجام دهید.

این جلسه، اولین جلسه ای است که شما به رئیس خود خبر بارداری تان را می دهید، اما آخرین باری نیست که با او صحبت می کنید. 
اگر ممکن است، باید خبر بارداری خود را به صورت حضوری و چهره به چهره به مدیر خود بگویید، در غیر این صورت نخواهید توانست واکنش او را ارزیابی کنید. 
در این مکالمه اولیه، به رئیس خود بگویید که تمایل دارید در مورد مرخصی زایمان خود صحبت کنید و در صورت امکان طرح آن را بدانید و برای آن برنامه ریزی کنید، و سعی کنید تعیین جزئیات مربوط به آن را به زمان دیگری موکول کنید. این کار به شما فضای بیشتری می دهد تا روند زندگی کاری و زندگی شخصی خود در ماه های آینده را پیش بینی کنید. 


پنجم – در ابتدا به اعصاب خود مسلط شوید و آن را آرام کنید.

همه ما می دانیم که زودتر از آن چه فکرش را بکنیم ممکن است عصبی شویم. مادران شاغل همیشه و همه جا نگران این هستند که به خاطر انجام وظایفشان و یا داشتن ذوق  و شوق کمتر به شغلشان مورد قضاوت قرار گیرند. این برداشت ها و قضاوت ها پخش می شوند و گرچه ممکن است واقعی باشند ولی شما باید سر خود را بالا نگه دارید و خود را نبازید. 
اول اینکه، تعصبات و افکار دیگران از کنترل شما خارج است، بنابراین سعی کنید انرژی زیادی برای نگرانی درباره فکر آن ها هدر ندهید. دوم اینکه، شما باید اعتماد به نفس کافی نسبت به تغییر در زندگی آینده خود را داشته باشید، صرف نظر از این که در حقیقت تا چه میزان ممکن است عدم قطعیت و بالا و پایین در انتظار آن باشد. 
در یک مطالعه ارتباط معناداری بین زنانی که نگرانی زیادی در مورد چگونگی درک آنها هنگام باردار شدن در هنگام کار با میزان فرسودگی بیشتر آن ها مشاهده شد. 
همچنین صحبت با سایر والدین شاغل اطراف خود می تواند به شما کمک کند. آنها می توانند تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارند و شما احتمالاً خواهید شنید که "مهارت های مادرانه" چگونه می توانند در محیط کار نیز مزیت شمرده شوند. شما همچنین ممکن است از پدران شاغل پشتیبان تعجب کنید.
در سال 2015 ، کمیسیون فرصت شغلی برابر ، آژانس فدرال مسئول اجرای قوانین تبعیض در بارداری ، برای شرکتهایی که ارائه مرخصی والدین را صادر می کنند، راهنمایی های جدیدی صادر کرد. به طور خلاصه ، این کمیسیون اظهار داشت که تنها دلایل پزشکی خاص می توانند دلیل مرخصی های طولانی تر مادران نسبت به پدران باشند. به عبارت دیگر ، همکاران مرد شما باید از زمان مرخصی شما پشتیبانی کنند.
همه چیز از مدیریت زمان گرفته تا مهارت های افراد می تواند بعد از مادری بهبود پیدا کند - که حتی شایسته ترین متخصصان در زمینه هایی مانند تخصیص منابع و صبر را نیز می آزماید!
شما الان یک مادر هستید و می توانید کارهای شگفت انگیز انجام دهید. ما از شما حمایت می کنیم! 
 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.