• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. روانشناسی
  3. پیشرفت و موفقیت
  4. عوامل موثر کسب موفقیت (بخش دوم)
عوامل موفقیت

روانشناسی
پیشرفت و موفقیت
3 دقیقه
بدون نظر

عوامل موثر کسب موفقیت (بخش دوم)

در بخش اول این مقاله یکسری از عوامل موثر برای شروع و در مسیر موفقیت قرار گرفتن را بررسی کردیم . حال قصدیم داریم به صورت تخصصی تر این موضوع را دنبال کنیم و هر بخش راه کار لازمه ارائه دهیم . 

جرأت انجام کار را داشته باشید

یکی از مهم ترین کارها قبل از شروع هر کاری غلبه بر ترس است . غلبه بر ترس‌ها به شما احساس شکست‌ ناپذیر بودن می‌دهد . دیل کارنگی می گوید : "کسی به بعیدترین نقطه می رسد که می خواهد کاری را انجام دهد و جرأت انجامش را دارد . قایق اطمینان از ساحل دور نمی شود". از همین الان شروع کنید و جرأت داشته باشید . تنبلی را کنار بگذارید و خودتان را رشد دهید . میزان کاری که انجام می دهید را افزایش دهید ، انتظاراتتان را کم کم بیشتر کنید و قوه تصور و خیالتان را تقویت کنید .

 

از وقت خود بهترین استفاده را ببرید

لازم است برای تمام کارهایی که در نظر دارید در یک روز انجام دهید زمان مشخص و مناسبی تعیین کنید . وقتی که وظایف خود را در طی زمان برآورد شده تکمیل می کنید ، احساس خرسند و رضایت از خود دارید . البته باید مطمئن شوید زمان اضافه تری کنار می گذارید که در صورت بروز وقفه بتوانید کمبودها و کارهای عقب افتاده را جبران کنید .

 

کار و تلاش بدون وقفه

روزانه عواملی وجود دارند که باعث پریشانی و حواس پرتی شما می شود . عواملی نظیر اعضای خانواده ، تماسهای تلفنی ، برنامه های تلویزیون ، شبکه های اجتماعی و ... تمرکز شما را به شدت کاهش می دهند ممکن است نگذارند وظایف خود را به درستی انجام دهید . در چنین مواقعی بهترین کار این است که از همه ی عواملی که باعث پریشانی حواس شما می شوند دوری کنید . سعی کنید در یک محیط عاری از هر گونه مزاحمت (مانند اتاق شخصیتان) کار کنید تا بتوانید کارتان را در زمان مقرر به نتیجه برسانید . 

 

اراده ، پشتکار و تعهد داشته باشید

فرد مصمم بیشتر از هزاران فرد بی علاقه موفق می شود . اراده ، پشتکار و تعهد از لحاظ استراتژیک شما را در موقعیت موفقیت قرار می دهند . هیچ کس نمی تواند حدس بزند چه زمانی موفق می شود . این اتفاق ممکن است فردا یا سال ها بعد رخ دهد . 
تفاوت اصلی میان افراد موفقی که نام آنها در تاریخ ثبت شده است با سایر افراد عادی این است که افراد موفق تا زمانی که به موفقیت دست پیدا نکنند ، دست از تلاش بر نمی دارند . حتی بعد از اتمام یکی از اهدافشان به دنبال هدف بعدی می روند . بنابراین با نداشتن پشتکار، میدان را برای شکست خود باز نکنید. شما می توانید با هر شرایطی وفق ، تغییر و تکامل پیدا کنید . بنابراین در راه رسیدن به موفقیت اراده ، پشتکار و تعهد داشته باشید .

 

نرخ شکست خود را دو چندان کنید

هر شکست می تواند سرآغاز یک پیروزی بزرگ باشد . در مسیر موفقیت از شکست نهراسید . شکست راه رسیدن به موفقیت است. آنقدر باید زمین بخورید تا راه رفتن را یاد بگیرید . توماس جی. واتسون می گوید : "می خواهید فرمولی برای موفقیت به شما بدهم؟ خیلی ساده است . نرخ شکست خود را دوبرابر کنید . شما به شکست به عنوان دشمن موفقیت می نگرید . ولی اصلاً اینطور نیست. شاید شکست شما را دلسرد کند یا شاید از آن چیزی یاد بگیرید . پس پیش بروید و اشتباه کنید . هر کاری می توانید بکنید . چون باید به یاد داشته باشید که آنجا جائی است که موفقیت را خواهید یافت". 

 

از چند وظیفگی دست بکشید

تمرکز کامل و تعهد داشتن نسبت به یک کار، امری ضروری است . انسان‌های موفق از این موضوع آگاهند و تا کاری را به پایان نرسانند به سراغ انجام کار دیگر نمی روند . فرقی نمی‌کند آن کار چه باشد ، یک ایده‌ی تجاری ، گفت‌وگو ، یک پروژه بزرگ یا حتی یک ورزش . 

 

بر کمال گرایی غلبه کنید

در دنیایی که زندگی می کنیم ، انسان کامل و بی‌‌ نقص وجود ندارد ، فرقی نمی‌کند ما چقدر تلاش کنیم . ترس از شکست یا حتی ترس از موفقیت ، اغلب جلوی اقدامات و خلاقیت‌های ما را می‌گیرد. اگر برای درست بودن همه چیز صبر کنیم ، فرصت‌های زیادی را در زندگی از دست خواهیم داد . شاید گاهی لازم باشد در زندگی آگاهانه ریسک کنیم . 

 

ریسک (خطر) کنید

بدون ریسک موفق نخواهید شد. شاید تصور کنید این فقط یک جمله کلیشه ای است اما واقعیت دارد . میلیاردها نفر در طول تاریخ زندگی می کردند که استعداد و هوشمندی بسیاری در زندگی خود داشته اند اما چیزی که آنها از آن بی بهره بودند ، جرات ریسک پذیری بوده است . اگر می خواهید نتیجه تلاش های خود راببینید ، رویاهای خود را مشخص و برای رسیدن به آنها خطر کنید . 

 

به سمت موفقیت بروید

موفقیت از آسمان در آغوش شما نمی افتد باید تعقیبش کنید . بیشتر از هر چیز دیگری موفقیت را بخواهید . تنبل نباشید . تنها کسانی که طالب موفقیت هستند که به سمت آن حرکت می کنند .
 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.