• جستجو
  • 1402/03/08
راهکار هایی برای رفع خستگی و بی حوصلگی

راهکار هایی برای رفع خستگی و بی حوصلگی

  • نویسنده سایت
  • سلامت
  • دانستنی های سلامت
  • 6
  • ‫۴ سال و ۵ ماه قبل، سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷، ساعت ۱۱:۰۰
به اشتراک بگذارید

حداقل یک بار برای همه ی ما این قضیه پیش آمده است که بیش از حد کسل و خسته بوده ایم و به دنبال راهی بوده ایم تا انرژِ خود را بالا ببریم و خودمان را شاد کنیم. در این مقاله از سایت یاربانو شما می توانید در رابطه با این قضیه چند راهکار بخوانید.

کارهایی که باید برای رفع خستگی و بی حوصلیگتان انجام دهید:

نفس عمیق بکشید:

یکی از دیگر فواید بی شمار نفس عمیق و آرام این است که می تواند سریعا انرژی شما را بالا ببرد. برای این که از این روش استفاده کنید. ابتدا تا عدد 4  بشمارید و آرام و عمیق نفس بکشید بعد مجددا استراحت کنید دوباره تا ۴ بشمارید و عمیق نفس بکشید بعد تا ۶ بشمارید و نفستان را آرام بیرون بدهید.  شما باید این کار را برای 4 بار تکرار کنید تا اثر آن را ببینید. این کار باعث می شود که به آسانی انرژی تحلیل رفته ی شما برگردد.
 

ورزش کنید:

احتمالا شما هم وقتی که خسته و کسل هستید، آخرین راهی که به ذهنتان می رسد ورزش کردن است. اما به گفته متخصصان و بر طبق تحقیقات انجام شده، ورزش کردن بهترین راه برای این است که خودتان را شارژ کنید و انرژِ تحلیل رفته تان را باز گردانید. شاید باورش سخت باشد اما حتی 10 دقیقه پیاده روی هم باعث می شود که جریان خون در تمامی بدن افزایش یابد و باعث که شما دوباره پر انرژی و سرحال شوید.

 

آب بنوشید:

شاید شما فکر کنید که هنگامی که خسته و کسل هستید، نوشیدن چای یا قهوه باعث رفع خستگیتان می شود. درست است که نوشیدن این نوشیدنی ها هم خوب است اما باید بدانید که نوشیدنی که بیشترین اثر آرام بخشی و رفع کنندگی خستگی را دارد آب است.
شاید برایتان جالب باشد که گاهی حتی کمبود آب در بدن هم باعث ایجاد حس خستگی در شما می شود. توصیه ما به شما این است که روزانه حداقل یک میلی لیتر بابت هر یک کالری مصرف بنوشید به عنوان نمونه اگر روزانه ۲ هزار کالری غذا می خورید باید حداقل ۸ لیوان آب یا ۲ هزار میلی لیتر آب بنوشید. شما می توانید برای رفع خستگی بعد از این که آب نوشیدید، نوشیدنی هایی مثل شیر، چای، سوپ و یا حتی ماست را مصرف کنید تا خستگی تان برطرف شود.
 

استراحت کنید:

ساده ترین کار برای رفع خستگی استراحت کردن است. اگر تمام طول روز در حال کار کردن و فعالیت بوده اید، کمی به خودتان استراحت بدهید. اگر مدیتیشن را بلد هستید، در روز برای حدود 5 دقیقه مدیتیشن انجام دهید.
برای انجام این کار، ابتدا روی زمین دراز بکشید و ساق پا و پاها را بالاتر از بدن روی یک صندلی بگذارید و دست ها را در دو طرف بدن دراز کنید و سرتان را روی بالش بگذارید. سپس سعی کنید که روی اعضای مختلف بدنتان تمرکز کنید و خستگی را از آنها خارج کنید. این حرکت در عین ساده بودن، اثر فوق العاده ای دارد.

 

به یک پزشک مراجعه کنید:

اگر استراحت کافی دارید ولی بازهم دچار حس خستگی می شود بهتر است که با یک پزشک مشورت کنید زیرا در این حالت احتمال مبتلا بون به کم خونی و یا مشکلات تیروئیدی هم زیاد است. شما می توانید با یک آزامیش خون ساده، متوجه ی این موضوع شوید و با مصرف دارو آن را رفع کنید.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.