• جستجو
  • 1403/02/02
تاثیر جملات مثبت در زندگی

7 جمله مثبت که هر روز باید به خودتان بگویید !

  • نویسنده سایت
  • روانشناسی
  • پیشرفت و موفقیت
  • ‫۲ سال و ۹ ماه قبل، پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰، ساعت ۰۹:۳۲
به اشتراک بگذارید

شما بهترین دوست خود و مهمترین فرد زندگی تان هستید. بنابراین بسیار مهم است روی روشی که با خود صحبت می کنید و اینکه چگونه با خود رفتار می کنید دقت داشته باشید. ما عادت کرده ایم که خودمان را قضاوت کنیم، بعد از انجام کار اشتباهی احساس گناه می کنیم و مرتباً خودمان را سرزنش می کنیم. به این فکر کنید که اگر شروع کنید با آگاهی و مهربانی بیشتری با خود رفتار کنید، چه تفاوت های بزرگی ایجاد می شود. استفاده از تنها چند جمله مثبت ساده، تغییراتی اساسی در زندگی روزمره شما ایجاد خواهد کرد.

 
هفت جمله مثبت زیر را برای ایجاد حال خوب امتحان کنید.
یک – من به رویاهای خود باور دارم
به خودتان و به همه ی آن چه که هستید باور داشته باشید. باور کنید که همه چیز و هر کاری ممکن است و شما می توانید همه چیزهایی را که می خواهید داشته باشید. گفتن این جمله مثبت به خودتان که به رویاهای خود اعتقاد دارید از شما فردی با اعتماد به نفس تر می سازد. یکی از چیزهایی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد، اعتقاد شما به توانایی خودتان برای رسیدن به موفقیت و داشتن آن زندگی است که همیشه می خواستید داشته باشید. به خودتان اعتماد کنید و به جهانی که رویاها را همان زمان که شروع به باور آن ها می کنید، تحقق می بخشد اعتماد کنید.
دو – من هر روز تمام تلاش خود را می کنم
مهم نیست امروز چه کار بزرگ یا کوچکی کرده اید، مهم این است که هر روز برای ساختن همان زندگی که می خواهید تلاش می کنید. موفقیت در طی مراحل کوچک به وجود می آید و یک شبه اتفاق نمی افتد. به طور مداوم به خود یادآوری کنید که هر روزتان را به بهترین وجهی که می توانید سپری کنید و کارها را انجام دهید و روزانه از اشتباهات خود یاد بگیرید. حتی اگر امروز روز بدی را پشت سر گذاشتید، فقط از خودتان بخاطر تلاش و پیشرفت روزانه قدردانی کنید.
سه – من خودم را برای آن چیزی که هستم دوست دارم
در آینه خود را ببینید، یک دقیقه مکث کنید، به چشمان خود نگاه کنید و به سادگی به خودتان بگویید "دوستت دارم". به خودتان بگویید که عاشق تما نواقص خود هستید زیرا این واقعا چیزی است که شما را یه شخصیتی که واقعا هستید تبدیل کرده است. اگر در وهله اول به خودتان عشق نورزید، نمی توانید انتظار داشته باشید که بتوانید به دیگران عشق بورزید. وقتی شروع به پذیرفتن و عشق ورزیدن به کسی که درون شماست می کنید، در واقع قلب خود را به روی عشق و قدردانی بیشتر از طرف دیگران باز می کنید. همه چیز از خود شما شروع می شود – عاشق خودتان باشید، خود زمان های تنهاییتان. 

 


چهار – مسئولیت شاد بودن بر عهده خودم است
هیچ کس نمی تواند بیاید و شما را به فردی مثبت تر، با حال خوب تر و راضی تر تبدیل کند. شما خودتان مسئول شادی خود هستید. و در صورتی که انتظار دارید در جایی خارج از خودتان به خوشبختی را پیدا کنید، این را بدانید که نا امید خواهید شد. این واقعیت را با تمام وجود درک کنید که تمام عشق، خوشبختی و رضایت خود را همیشه در درون خود آرزو کنید. مسئول صددرصدی احساسات خود باشید و هر روز با این مسئولیت تجدید میثاق کنید. 
پنج – من مسئولیت صد درصد طندگی خودم را می پذیرم
مانند نکته قبلی که در مورد اینکه مسئول شاد و خوشبخت بودن شما خودتان هستید، همچنین باید مسئولیت کامل اقدامات خود را نیز خود به عهده بگیرید. وقتی شروع به شکایت از شرایط خود، وضعیت زندگی خود یا افراد اطراف خود می کنید فقط به خودتان آسیب می زنید. هیچ کس مسئول زندگی شما نیست. زیرا شما واقعیت خود را ایجاد می کنید. شما خودتان، افکار و اعمال هر روز زندگی خود را شکل می دهید.  
شش – بهترین چیزها هنوز نیامده اند
گفتن روزانه این جمله مثبت به خویشتن واقعا الهام بخش است. باورکنید اگر حتی امروز آن گونه که می خواستید نبوده است، فردا حتما روز بهتری خواهد بود. باور کنید روز بعدی فرصت های بهتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. با انجام این کار، شما به سادگی شروع به جذب چیزهای مثبت و حال خوب بیشتری در زندگی می کنید.
هفت – من برای هر روزم سپاسگزارم
هر روزتان را شکر گویید. شما قدرت تغییر چیزهایی که برای شما رخ می دهد را ندارید اما می توانید نگرش خود را تغییر دهید. درباره هر چیز کوچک خوبی که روز برای شما به ارمغان می آورد سپاسگزار باشید. همچنین سپاسگزار باشید که شما بخشی از این روز بوده اید، چرا که سالم بیدار شدن و زنده بودن خودش به تنهایی یک معجزه است و اینکه هر روز قادر به انجام کارهایی هستید که دوست دارید!
 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 1

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.