• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. روانشناسی
  3. پیشرفت و موفقیت
  4. یک تمرین ساده و رایگان برای تقویت خلاقیت
تقویت حافظه

روانشناسی
پیشرفت و موفقیت
4 دقیقه
بدون نظر

یک تمرین ساده و رایگان برای تقویت خلاقیت

همه ی ما تقریبا می دانیم که خلاقیت چقدر مهم است و از چه جایگاهی برخوردار است. در این مقاله از سایت یاربانو، ما یک راه ساده و بدون خرج را به شما آموزش می دهیم تا با استفاده از آن بتوانید خلاقیت خود را بهتر کنید.

قدرت خلاقیت یکی از مهم ترین قدرت هایی است که یک فرد می تواند داشته باشد. این قدرت به شما کمک می کند تا در مواقع حساس و بروز مشکلات، بتوانید به راحتی راهی برای پشت سر گذاشتن و حل مشکلات و مسائل روزانه تان پیدا کنید.

این قدرت برای همه یکسان نیست و نوع پرورش آن هم فرق می کند. اگر شما خلاقیت خود را افزایش دهید، نتایج فوق العاده ی آن را می بینید و خواهید توانست راه حل های زیاد و بهتری را برای مشکلاتتان پیدا کنید.
برای پرورش خلاقیتتان شما نیاز به موقعیت غیر منتظره و خیلی غیرممکنی ندارید و می توانید در هر شرایطی که کار خاصی ندارید، قدرت خلاقیتتان را به کار بگیرید و برای خلاق تر شدنتان کاری انجام بدهید حتی وقتی در اتوبوس و در حال رفتن به جایی هستید.


یکی از ساده ترین و بی خرج ترین تمرین ها در ادامه ذکر شده است:

خوب به اطرافتان نگاه کنید و یکی از وسایلی که به چشمتان می خورد را در نظر بگیرید. این که آن وسیله چه چیزی باشد اصلا مهم نیست، گوشی تلفن همراه باشد یا گلدان و یا حتی یک میوه.
حالا تصور کنید که فقط خودتان وجود دارید و آن چیزی که در نظر گرفته اید. شما باید تصور کنید که آن وسیله ای که در نظر گرفته اید، تنها دارایی شما روی کره ی زمین است و شما باید به هر صورتی که شده از آن پول در بیاورید.
حالا سعی کنید تا در افکار و تصورات شگفت انگیز و دور از ذهنتان غرق شوبد و به هر راهی که از آن وسیله می توانید درامد زایی کنید بیاندیشید. از تصور کردن نترسید، امکان دارد راه هایی که به ذهنتان می رسد بسیار عجیب و غریب و دور از واقعیت باشد اما نگران نباشید چرا که شما قصد عملی کردن آن را ندارید و فقط می خواهید قوه ی تصور و تخیلتان را بهبود ببخشید. حتی ممکن است راه های مسخره و غیر ممکنی مثل بردن تلویزیون به پارک و روشن کردن آن با باتری خودرو و پول گرفتن از کسانی که می خواهند تلویزیون در پارک تماشا کنند به ذهنتنان برسد که اصلا عجیب و بد نیست و اهمیتی ندارد و تنها چیزی که شما باید به آن اهمیت دهید، بهبود بخشیدن قوه ی خلاقیتتان است.
فکرهای عجیب و باورنکردنی و حتی محال، قدرت خلاقیت شما را افزایش می دهد‎
همین فکرهای غیر عملی و مضحک، گاهی اوقات موجب می شود فکر هایی جدی و جذاب به ذهنتان برسد که می تواند زندگیتان را از این رو به آن رو کند.

در کتاب "کاش وقتی 20 سالم بود می دانستم" نوشته ی خانم "تینا سیلیگ" که استاد خلاقیت و کارآفرینی در دانشگاه استنفورد آمریکا است، داستانی از یک مسابقه ی خلاقیت و نوآوری ذکر می شود که در آن از شرکت کنندگان خواسته می شود تا از با استفاده از نوار های پلاستیکی، پول در بیاورند.
ایده ای که در این مسابقه برنده شد، ایده ای بود تحت عنوان ایده ی "نوار های یادآور". این ایده بدین ترتیب بود که به افراد گفته می شد که کار عقب افتاده ای دارند، نوار های پلاستیکی را مانند دستبند به دستشان ببندند و تا زمانی که آن کار را انجام نداده اند، آن نوار پلاستیکی را از دستشان باز نکنند.
این ایده با اینکه شاید مضحک و ساده به نظر برسد، بسیار مورد استقبال قرار گرفت و افراد بسیاری با بستن آن نوار ها به دستشان توانستند کار های عقب افتاده شان را انجام دهند.
پس شما متوجه شدید که باید این تمرین را بارها و بارها انجام دهید و از پیشنهادات و ایده های عجیب و غریبی که به ذهنتان می رسد نترسید. با این تمرین دیگر ذهن شما بیکار نیست و در همه حال در حال بررسی کردن شرایط و موقعیت های جدیدی است که تا به حال با آن ها رو به رو نشده است.
همین تمرین ساده موجب می شود خلاقیت شما پیشرفت زیادی بکند و لازم به ذکر نیست که خلاقیت بیشتر چه کمک زیادی به پیشرفت شما خواهد کرد.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.