• جستجو
  • 1402/01/03
آموزش مسواک زدن و اهمیت آن به کودکان

آموزش مسواک زدن و اهمیت آن به کودکان

  • نویسنده سایت
  • مادر و کودک
  • تربیت کودک
  • 7
  • ‫۴ سال و ۲ ماه قبل، یک شنبه ۲ دی ۱۳۹۷، ساعت ۲۰:۰۰
به اشتراک بگذارید

همه ی پدر و مادر ها در دلشان با دیدن لبخند فرزندشان و دندان های کوچک و ریزش قند آب می شود و ذوق می کنند. اما امان از وقتی که این دندان های زیبا جرم بگیرند و خراب شوند. برای جلوگیری از خراب شدن دندان های فرزندتان باید به او آموزش مسواک زدن را بدهید که ما در این مقاله روش آن را برایتان می گوییم.

آموزش اهمیت مسواک زدن:

سلامت دهان و دندان علاوه بر زیبایی دندان ها بسیار مهم است و مادر ها و پدر ها می دانند که آموزش این اهمیت به کودکان چقدر سخت است! کودکان معمولا این کار را خوشایند نمی دانند و آن را دوست ندارند، اما نکران نباشید زیرا راه هایی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید این کار را برای کودک لذت بخش و دوست داشتنی کنید. ممکن است که حتی بعضی از والدین هم از اهمیت مسواک زدن اطلاعی نداشته باشند و آن را بسیار ضروری ندانند. به همین دلیل در ادامه بعضی از دلایل مهم مسواک زدن را برای شما شرح می دهیم.

آموزش مسواک زدن

دلایل مسواک زدن:

چرا دندان ها به مسواک زدن نیاز دارند و حتما باید مسواک بزنیم؟

همه ی ما می دانیم که پس از غذا خوردن، باکتری ها بین لثه ها و دندان های ما باقی می مانند. اگر ما برای مدتی طولانی بهداشت دندان هایمان را رعایت نکنیم، این باکتری ها باعث می شوند که دندان ها پوسیده و بین آن ها سوراخ شود. یعنی به عبارت دیگر، باکتری ها به دندان های حمله می کنند و آن ها را از بین می برند که در نتیجه باعث سوراخی دندان ها می شود. مشخص است که هیچ کدام از ما دوست نداریم که این اتفاق برای فرزندمان بیفتد! پس شما هم باید تمام تلاشتان را بکنید که مسواک زدن را به همراه اصول اولیه و مراقبت درست از بهداشت دهان و دندان را به کودک آموزش دهید.

آموزش مسواک

 راهکار های آموزش مسواک زدن و مراقبت از دهان و دندان به کودک:

زود شروع به آموزش کنید.

شما به عنوان مادر یک کودک، باید مراقب دندان های فرزندتان باشید، زیرا دیر یا زود دندان های شیری او می افتند و جای خودشان را به دندان های دائمی می دهند. برای آموزش به کودک بهتر است که از خمیر دندان ها و مسواک های مخصوص کودک استفاده کنید. برای شروع آموزش، بهتر است که هفته ای سه بار و به اندازه ی دو الی سه دقیقه دندان های فرزند دلبندتان را بشوئید. هنگامی که دارید دندان هایش را می شوئید، برایش از اهمیت مسواک زدن بگویید و توضیح دهید که مسواک و خمیر دندان چقدر برای سلامت دندان هایش مفید است و می تواند آلودگی ها و مواد مضر را از دهانش بزداید.  تکنیک ها و راه های صحیح مسواک زدن را به فرزندتان بیاموزید و به او یاد دهید چطور مسواک را در دست بگیرد و از آن استفاده کنید. سعی کنید از تکنیک های مسواک زدن به صورت بالا و پایین و دایره ای برای آموزش استفاده کنید.

آموزش مسواک

مسواک زدن را تبدیل به یک کار سرگرم‌کننده کنید.

اجازه ندهید که مسواک زدن برایش کاری خسته کننده و حوصله سر بر و یک کار عادی روزانه شود. سعی کنید با دعوت خانواده به مسواک زدن و مسواک زدن دسته جمعی و کارهای دیگر، مسواک زدن را برایش جذاب و سرگرم کننده کنید.


 نکته ها و راهکار های بیشتر:

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.