• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. روانشناسی
  3. پیشرفت و موفقیت
  4. پیشرفت چیست ؟
پیشرفت

روانشناسی
پیشرفت و موفقیت
3 دقیقه
بدون نظر

پیشرفت چیست ؟

پیشرفت در لغت به معنی پیش رفتن ، جلو رفتن ، ترقی کردن و رشد تدریجی است . دنیای پیرامون ما مدام در حال توسعه و پیشرفت است .

 اگر با ذهنیت ثابت به زندگی ادامه دهید بعد از مدتی احساس خستگی می کنید و همه چیز برایتان کسل کننده و ملال آور است . همه ما نیاز داریم که تغییر کنیم و در مسیر درست خود رشد کنیم . اگر دانش لازم را داشته باشیم و روش های صحیح را به کار گیریم قطعا به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا می کنیم .

 

پیشرفت

 

گام اول ) مسیر پیشرفت خود را انتخاب کنید .

پیشرفت در هر زمینه هر چه قدر هم که کوچک باشد به شما احساس اشتیاق و انگیزه می دهد بنابراین اهداف خود را بر اساس علایق شخصیتان بنویسید ، دست به کار شوید و جهت پیشرفت آن گام بردارید . مسئولیت کارهایتان را بر عهده بگیرید . اگر به هر دلیلی احساس شک ، ناامنی وترس دارید . آنها را روی کاغذ یاد داشت کنید و به دنبال دلایل آن باشید . هر کجا که لازم است می توانید از کسانی که در این زمینه تجربه دارند مشاوره بگیرید . اهدافتان را هوشمندانه برگزینید بدین معنی که اهداف شما باید مشخص ،  واقع‌گرا ، شمارش‌پذیر ، قابل‌اندازه‌گیری ، در محدوده‌ی زمانی مشخص  ، نویدبخش و دست‌یافتنی باشند . اهدافتان را با صحبت کردن با یک مشاور خوب ، یا تحقیق کردن روی جوانب مختلف زندگی‌تان و جنبه‌ای که می‌خواهید در آن پیشرفت کنید، با واقعیت تطبیق بدهید . به موفقیت‌تان ایمان داشته باشید حتی اگر دیگران نقطه مقابل شما باشند .

 

گام دوم ) تغییرات سازنده و مفید ایجاد کنید .

هر فردی نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارد . اما فراموش نکنید که شما منحصر به فرد هستید . هیچ فردی شبیه دیگری نیست . نقاط قوت خود را بشناسید و آنها در مسیر درست تقویت کنید و با نقاط ضعف خود بجنگید . با چالش هایی که در مسیرتان است مواجه می شوید و بر ترس خود غلبه کنید . از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید . با انگیزه باشید و کاری را که انجام می دهید با جون دل دوست داشته باشید . با آگاهی ریسک کنید . ریسک های حساب شده سرعت پیشرفت شما را افزایش می دهند . از اهدافتان حمایت کنید و به آنها متعهد باشید . اعتماد به نفس داشته باشید و در مسیر پیشرفت عقب نشینی نکنید . 

 

گام سوم ) مثبت اندیش باشید

در هر لحظه نگرش مثبت داشته باشید و از مشکلات و شکست ها درس بگیرید . حسرت ، پشیمانی و ناامیدی را کنار بگذارید . به جای اینکه به ایرادات و اشکالات تمرکز کنید، به نیمه‌ی پر لیوان بنگرید و خوبی‌ها و درستی‌ها را در همه چیز ببینید. باوجود مشکلات، زندگی از آنچه به نظر می‌رسد دوست‌داشتنی‌تر است. اگر کسی از شما انتقاد سازنده می کند آن را بپذیرید و منفی بافی نکنید . کمال‌گرایی یعنی تمایلی افراطی برای رسیدن به کمال و ایراد گرفتن از هر کاری که فرد انجام می‌دهد. این تمایلات معمولا معیارهایی واقع‌بینانه‌ نیستند و مسیر پیشرفت شما را مختل می کنند . مهارت های خود را دریابید ، توانایی خود را بسنجید و از خود انتظارات بی جا نداشته باشید . هنگام کارکردن و تلاش برای پیشرفت، زیاد به خودتان فشار نیاورید. حرکت رو به جلو و پیشرفت برای اکثر افراد کار دشواری است. گاهی حتی لازم است برای رسیدن به یک هدف یکی دو قدم به عقب برگشت.  هر زمان که احساس خستگی کردید به خودتان زمان بدهید همیشه در طول روز فرصتی برای استراحت کافی در نظر بگیرید. استراحت شما را سر حال می‌آورد، از فرسودگی‌تان پیشگیری می‌کند و به شما انرژی بیشتری برای پیشرفت می‌دهد. اگر لازم است ورزش کنید ، سفرکنید و زمان هایی را خوش بگذرانید .

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 2

  • 4

  • 0

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.