• جستجو
  • 1401/11/09
موفق شدن

تصمیماتی که باعث موفق شدن شما می شوند

  • نویسنده سایت
  • روانشناسی
  • پیشرفت و موفقیت
  • 5
  • ‫۳ سال و ۷ ماه قبل، جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸، ساعت ۲۲:۳۰
به اشتراک بگذارید

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که انسان های موفق چگونه تصمیماتی می گیرند و به آن عمل می کنند؟ تصمیمات مهمی که هر انسانی در زندگی اش باید بگیرد و به آن عمل کند، مبحثی است که امروز در یاربانو به آن پرداخته می شود.

همیشه افراد موفقی مانند استیو جابز، بیل گیتس، والت دیزنی و ... برای بسیاری از ما الگو بوده و هستند. این افراد توانسته اند با تلاش و پشتکار شان، به درجات بالایی برسند و هدف ها و رویا هایشان را اجرایی کنند. اکثرا افرادی که می خواهند مانند این افراد موفق باشند و به هدف هایشان برسند، به دنبال کشف راز های زندگی این انسان ها هستند. یکی از این راز ها، تصمیمات مهم و به موقعی است که افراد موفق می گیرند.
در ادامه ی این مقاله از وبسایت یاربانو ما به تصمیمات مهمی می پردازیم که افراد موفق آن ها را می گیرند و عملی می کنند.

 

تصمیماتی که افراد موفق برای موفقیت شان می گیرند.

 

لیستی از کار های ممنوعه برای خودشان می نویسند.

استراتژی یعنی اینکه شما هنر فدا کردن را داشته باشید. به همین دلیل هم باید لیستی بسازید که در آن اولویت های اولتان را شناسایی کرده و سپس از انجام دادن کارهایی که کمتر اهمیت دارند، پرهیز کنید. مهم ترین گنجینه و سرمایه ی شما، زمان شما می باشد. بنا بر این، شما با ساختن این لیست متوجه می شوید که باید از زمان تان بهترین بهره و استفاده را داشته باشید و از انجام کارهای بی ارزش خودداری کنید.

 

تصمیم می گیرند که اول به کارشان فکر کنند.

معمولا کاری که ما بعد از بیدار شدن از خواب انجام می دهیم، چک کردن شبکه های مجازی می باشد که این کار کاملا اشتباه است چرا که صبح که ما از خواب بیدار می شویم، ذهن و روح ما بازسازی شده و آماده برای مبارزه کردن و ورود به جهان می باشد که ما آن را با چک کردن شبکه های مجازی که هیچ فایده ای هم برایمان ندارند، آن را هدر می دهیم. پس بهتر است که وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، شما هم مانند افراد موفق اول به کار و اولولیت هایتان فکر کنید و سپس به سراغ کارهای کم ارزش تری مانند شبکه های مجازی بروید.

 

سعی می کنند که هدفشان را پیدا کنند.

مهم ترین تصمیمی که یک فرد باید بگیرد این است که هدف زندگی اش را پیدا کند. این قضیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که شما فقط یک بار زندگی می کنید و اگر هدفتان را اشتباه انتخاب کنید، عمرتان را هدر داده اید.
سیمون سینک می گوید: «مردم چیزی را که می سازید نمی خرند، مردم دلیلی را می خرند که به خاطر آن محصولتان را ساخته اید.» پس اگر هنوز هم هدفی برای کارتان ندارید، مطمئن باشید که در حال حاضر مشخص کردن یک هدف مشخص برای خودتان مهم ترین تصمیمی است که باید بگیرید.

تصمیم می گیرند تا ذهن سازنده ای داشته باشند.

شما باید در هر حالتی خودتان را برای شرایط سخت آماده کنید و با قرار دادن خودتان در موقعیت های مختلف و پرسیدن سوالاتی مانند اینکه چه مشکلاتی ممکن است بر سر راهتان قرار بگیرد و ... ، خودتان را بیازمایید.

 

تصمیم می گیرند تا ذهن سازنده ای داشته باشند.

 

 تصمیم می گیرند تا هدف نیکی را در زندگی شان بسازند.

افراد زیادی هستند که هدف های خیرمندانه برای خود انتخاب می کنند و در راه رسیدن به آن تلاش می کنند، مانند کمک به گرسنگان، آموزش به کودکان کار، حفاظت از جنگل ها و ...
داشتن هدف هایی این چنینی، به شما کمک می کند که از قبل خوش حال تر باشید و به زندگی تان معنای دیگری ببخشید.

 

شریک های خوبی برای خود پیدا می کنند.

همه ی افراد موفق در زندگی شان شریک ها و همراه هایی داشته اند که به آن ها در رسیدن به هدف شان کمک کرده اند، مانند والت دیزنی که با روی دیزنی شریک بود و یا استیو جابز که استیو وزنیاک و ارویل رایت و ویلبر رایت او را همراهی می کردند.
پس سعی کنید ابتدا علایق تان را کشف کنید و سپس شریک یا پارتنری که با علایق شما متناسب است پیدا کنید. در این موقع است که شما می توانید به هر هدفی برسید.


برای تعطیلاتشان برنامه ریزی می کنند.

تعطیلات یکی از مهم ترین زمان هایی است که ما می توانیم با برنامه ریزی برای آن، پیشرفت زیادی بکنیم. معمولا افراد باور دارند که "هر چه پیش آید خوش آید" در حالی که این جمله درست نیست و شما باید برای هر موقعیتی حتی تعطیلات، برنامه داشته باشید.

مواردی که گفته شد برخی از تصمیمات مهمی است که افراد موفق آن ها را عملی کرده اند و شما هم می توانید با انجام دادن آن ها، به رویا ها و هدف هایتان دست پیدا کنید.

 

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.