• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. خانه داری
  3. ترفندهای خانه داری
  4. شستن و آماده کردن مواد غذایی
آماده کردن مواد غذایی

خانه داری
ترفندهای خانه داری
2 دقیقه
بدون نظر

شستن و آماده کردن مواد غذایی

در این بخش از سایت یاربانو قصد داریم طریقه شستن و آماده کردن برخی از مواد غذایی نزدیک سبزیجات ، حبوبات گوشت و برنج را ارائه دهیم .

 

آماده کردن مواد غذایی
شستن و آماده کردن مواد غذایی

سبزیجات
سبزی ها را باید اول با دقت تمیز کنید . بنابراین درون ظرف بزرگی آب سرد بریزید و بعد سبزی را درون آن بریزید و می گذارید بماند تا گل و مواد دیگری که در سبزی است در ته ظرف رسوب کند . برای اطمینان بیشتر از ضدعفونی شدن سبزی ها می توان پرمنگنات به آب اضافه کرد . بعد  سبزی را از روی آب می گیرید و در آبکش می ریزید . دوباره ظرف را پر از آب سرد می کنید و سبزی را در آن ریخته این کار را سه بار انجام می دهید تا آب سبزی صاف و زلال شود . آن وقت سبزی را در آبکش بریزید و می گذارید آبش برود بعد می توانید آن را خرد کنید .
طرز خشک کردن سبزی
انواع سبزی را می توانید ، خشک کنید . اول به طریقی که گفته شد سبزی را می شویید و در آبکش می گذارید تا آب آن کاملاً برود .  آب سبزی که رفت . آن را در سایه پهن کنید تا خشک شود .نباید سبزی ها را روی هم بریزید و مرتب به سبزی سر بزنید . در موقع مصرف سبزی خشک باید آن را خیس کرد تا نرم شود . سبزی خشک را نباید سرخ کرد .

آماده کردن مواد غذایی
شستن و آماده کردن مواد غذایی

حبوبات
این مواد را باید با دقت تمیز کرد و شست و قبل از پختن هم باید یکی دو ساعت زودتر آنها را خیس کرد تا زودتر بپزد . حبوبات را با مقداری آب و کمی نمک با حرارت ملایم بپزید .

آماده کردن مواد غذایی
شستن و آماده کردن مواد غذایی

برنج
برنج را اول باید پاک کنید . اگر برای طبخ کته به کار می برید ، باید نیم ساعت زودتر آن را با آب نیم گرم بشویید و خیس کنید . اگر برای پلو یا چلو به کار می برید ، آن را باید 5 تا 6 ساعت زودتر خیس کنید . در موقع شستن برنج چند بار باید با آب نیم گرم بشویید تا آب آن زلال شود . بعد مقداری آب روی آن می ریزید . چهار انگشت آب باید روی برنج بایستد و نمک سنگ را هم در پارچه تمیزی می پیچید و روی برنج می گذارید .

آماده کردن مواد غذایی
شستن و آماده کردن مواد غذایی

گوشت   
گوشت را اول تمیز کرده و اگر لازم باشد قطعه قطعه کنید ، این کار را انجام می دهید . بعد آن را می شویید و بلافاصله با آب سرد و کمی نمک می پزید . نمک گوشت سفید از قبیل مرغ و بوقلمون را اول طبخ اضافه کنید ، مانعی ندارد اما نمک گوشت های قرمز مانند گوسفند و گوساله را در آخر طبخ اضافه کنید . گوشت هایی را که برای کباب و بیفتک مصرف می کنید بعد از پختن روی آنها نمک بپاشید .

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0


امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.