• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. خانه داری
  3. شستشو و نظافت
  4. چگونه لکه ی آب انار را از روی لباس پاک کنیم؟
چگونه لکه ی آب انار را از روی لباس پاک کنیم؟

خانه داری
شستشو و نظافت
4 دقیقه
بدون نظر

چگونه لکه ی آب انار را از روی لباس پاک کنیم؟

ممکن است برای همه پیش آید که هنگام انار خوردن، لکه های آن لباس را کثیف کنند. در این مقاله ما دو روش برای پاک کردن این لکه ها از لباس به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

روش های پاک کردن لکه ی آب انار:

روش اول:

بلافاصله پس از ریختن آب انار بر روی لباستان، از آب سرد استفاده کنید تا لکه رقیق شود. سپس روی آن مایع ظرفشویی و یا مایع شوینده ریخته و با دستتان آن را به خوبی روی لکه بمالید. سپس برای نیم ساعت لباس را در آب و شوینده رها کرده و سپس دوباره آن را با آب سرد شست و شو دهید. پس از بین رفتن لکه، اجازه دهید که لباس خشک شود. اگر پس از خشک شدن هنوز هم آثار لکه وجود داشت، شما باید از ماده ای به نام پراکسید هیدروژن استفاده کنید البته باید حواستان باشد که پراکسید هیدروژن، ضرری برای پارچه نداشته باشد. پس از این که از مضر نبودن آن مطمئن شدید، کمی از آن را برای سه دقیقه روی لباس بزنید و سپس آن را بشوئید.
 

روش دوم:

اگر لکه ای روی لباس هایتان دارید که پاک نمی شود و بسیار سر سخت است، می توانید از نمک برای رفع آن استفاده کنید. برای این کار، یک لایه نمک روی لکه ریخته و آن را با پنبه مالش دهید و سپس آن را با آب ولرم بشوئید. همچنین می توانید برای نتیجه ی بهتر از آب ژاول هم استفاده کنید. برای استفاده از این آب، یک قاشق از آن را در یک لیتر آب حل کرده و لباس را با آن بشوئید.

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0


امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.