• جستجو
  • 1402/01/03
چگونه ذهن افراد را بخوانیم؟

چگونه ذهن افراد را بخوانیم؟ (قسمت اول)

  • نویسنده سایت
  • روانشناسی
  • روانشناسی عمومی
  • 6
  • ‫۴ سال و ۲ ماه قبل، دو شنبه ۳ دی ۱۳۹۷، ساعت ۲۰:۰۰
به اشتراک بگذارید

همه ی ما دوست داریم که توانایی داشته باشیم که با کمک آن بتوانیم بفهمیم در سر اطرافیانمان چه می گذرد. اگر شما هم به این موضوع علاقمند هستید، این مقاله مناسب شما است چرا که به شما یاد می دهد چگونه به حالات افراد مختلف پی ببرید.

یکی از بهترین راه های پی بردن به احساس و حالت درونی یک شخص، توجه به حالات و رفتار او می باشد که در این مقاله ما به شما می گوییم چگونه با مورد بررسی قرار دادن حالات و رفتار های یک شخص به افکار او پی ببرید. این نکاتی که در ادامه ذکر شده است، پایه ی روانشناسی دارد.
افراد بر اساس صحبت ها و حرف هایشان قابل شناسایی هستند و به همین دلیل است که  شما می توانید بسیاری از افراد را حتی از نوع صحبت کردنشان هم بشناسید اما این شناخت در مواجهه حضوری با دانستن بسیاری از حالات اثبات شده در علم روانشناسی بهترین شناخت را نسبت به دیگران برایمان به ارمغان می اورد. در ادامه ی این مقاله این نکات ذکر شده اند.
 

 حالات مختلف ذهنی و روحی افراد با توجه به حالات و رفتار آن ها:

حالت خود دار:

اگر فردی دست هایش را پشت کمرش قفل بکند، به این معنی است که دارد خودش را به شدت کنترل می کند. یعنی در این موقعیت و وضعیت او سعی دارد که احساس خشم یا نا امیدی اش را از خودش دور کند. این فرد شخصی با اعتماد به نفس بالا است و توانایی غلبه بر خشم و نا امیدی خودش در هر موقعیت و حالتی را دارد. بهتر است که با این افراد در این حالت به آرامی ارتباط برقرار کنید.

حالت خوددار


حالت تدافعی:

اگر انگشت های دست شخصی به بازو هایش گره خورده باشد، نشان دهنده ی حالتی تدافعی در برابر حمله های ناگهانی و غیر منتظره و یا این که بی میلی برای تغییر چهره ی فرد است. اگر انگشت های او مشت شده باشند، این اشتیاق  و تلاش به حالت بی میلی بیشتر است. در این مواقع با فرد مورد نظر با آرامش بحث کنید تا از حالت تدافعی خودش بیرون بیاید و شما بتوانید ارتباطی زیبا داشته باشید.

حالت تدافعی

 

حالت متفکر:

این که فرد انگشت های دستش را به دسته های صندلی گره کند، نشان از این دارد که فرد سعی در مهار کردن احساس خود دارد، ولی قفل نمودن قوزک پا ها به همدیگر، یک نوع حالت تدافعی است که ممکن است در بین مسافران حاضر در هواپیما وقتی که هواپیما دارد پرواز و یا فرود می کند ببینید.
بسیاری از افراد این حالت را به نوعی رسیدن به تصمیمی بزرگ میدانند اما روانشناسان بالینی میگویند که حتی اضطراب نیز نشانه تفکر فرد است

حالت متفکر


حالت دقیق:

قرار دادن انگشت سبابه روی صورت و بقیه انگشت ها به صورت گره کرده در پایین صورت، نشان دهنده ی این است ک فرد بسیار دقیق است. این حالت افراد نشان می دهد که فرد با دقت زیادی دارد به شما گوش می دهد و تک تک کلمات شما را می سنجد. در این حالت چهره، انتقاد هم به چشم می خورد که این انتقاد با جنبه ای دوستانه است و شاید بیشتر به منظور برقرار یک ارتباط بین دو نفر باشد.

حالت دقیق

 

حالت دو دلی:

انگشت هایی که در زیر چانه گره شده اند و نگاهی که خیره است، نشان از تردید و دو دلی فرد مورد نظر دارد. یعنی او به صحبت های شما و درستی و صحت حرف هایتان شک و دودلی دارد. در بعضی مواقع در این حالت، آرنج هم روی میز قرار گرفته است.
به گفته ی بعضی از روانشناسان، نگاه خیره همیشه نشان دهنده ی دو دلی است زیرا محکم بودن و ثابت قدم بودن، نگاه انسان را هم مصمم و با اراده می کند. شاید چون از نگاه شما تردید و دودلی آشکار است دیگران برای قدم جلو گذاشتن و دوست شدن با شما ترید دارند

 

ادامه دارد...

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 0

  • 0

  • 0

بدون نظر

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.