• ورود / عضویت
به خانواده یاربانو بپیوندید...X

شماره موبایل خودرا وارد کنید:

ادامه
  1. خانه
  2. روانشناسی
  3. پیشرفت و موفقیت
  4. بهترین انتقام چیست ؟
بهترین انتقام

روانشناسی
پیشرفت و موفقیت
5 دقیقه
بدون نظر

بهترین انتقام چیست ؟

گاهاً برای همه ی ما اتفاق افتاده است که بنا به دلایلی متفاوت بخواهیم از کسی انتقام بگیریم ولی راه درست آن را ندانیم. در این مقاله از سایت یاربانو کاملا در این مورد که بهترین انتقام چیست و چرا، صحبت می کنیم.

در کوتاه ترین تعریف ممکن می توان گفت که بهترین انتقام ، موفقیت است دلیل آن هم این است که شما با این کار به همه ی افرادی که پشت شما را خالی کردند و به توانایی های شما شک داشتند، اثبات می کنید که کاملا در اشتباه بوده اند و شما توانمند تر از آنچه هستید که آن ها می بینند.
اگر هنوز قانع نشده اید و به دنبال دلایل بیشتری برای اثبات این موضوع می گردید، ادامه ی مقاله را مطالعه کنید.

 

چرا موفقیت ، بهترین انتقام است؟

۱_ طعم موفقیت ، شیرین‌تر از طعم شکست است

از قدیم تا به حال گفته شده است که هر شکستی مقدمه ی یک پیروزی است و به همین دلیل ما نیاز داریم که بارها و بارها طعم شکست را بچشیم. مطمئن باشید هنگامی که به موفقیت برسید، طعم شیرین آن همه ی تلخی های شکست هایتان را از بین خواهد برد.
هیچ انتقام و کینه ورزی نمی تواند به اندازه ی موفق شدن شیرین باشد، چرا که هنگامی که شما به انتقام و کینه ورزی فکر می کنید، فقط قلب و ذهن خودتان را سیاه کرده اید و وقتتان را هدر داده اید.
در مواقعی که می خواهید به انتقام و کینه ورزی فکر کنید، به جای آن خودتان را در موقعیتی تصور کنید که به اهدافتان رسیده اید و موفق شده اید. در این صورت شما متوجه خواهید شد که نباید وقت خودتان را تلف کنید و به جای آن با موفق شدن از بقیه ی افراد انتقام بگیرید.

 

۲-  از ترس هایتان عبور می کنید و به آدم جدیدی تبدیل می شوید.

در جاده ی پر پیچ و خم موفقیت ، شما باید علاوه بر همه ی سختی هایی که می کشید، بر ترس هایتان هم غلبه کنید چرا که فردی که نتواند به ترسش غلبه کند، هیچ گاه موفق نخواهد شد. ترس های ما از ذهن خودآگاه و ناخودآگاه ما نشات می گیرند و اگر به آن ها غلبه نکنیم، بزرگ تر و بزرگ تر می شوند و در نتیجه باعث کمرنگ شدن شجاعت و اعتماد به نفس ما می گردند. پس به ترس هایتان غلبه کنید و به سما همان آدم جدید موفقی که هیچ کس باورش نداشت، حرکت کنید.
شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا با غلبه بر ترس هایمان به فرد جدیدی تبدیل می شویم؟ ساده است، چرا که وقتی شما هدفی را برای خود تعیین می کنید، مجبورید برای رسیدن به آن هدف از محدودیت هایی که در ذهنتان برای خودتان ایجاد کرده بودید وباعث مشکلاتی برای شما شده بودند، عبور کنید و آن ها را کنار بگذارید. وقتی که از محدودیت هایتان عبور کنید، دیگر آدم قبلی نیستید، بلکه در می یابید که زندگی معناهای والاتری دارد، عشق واقعی را پیدا خواهید کرد و به طور کلی، دنیا به چشم شما به طور دیگه ای خواهد بود.  اگر این بهترین انتقام شما از دیگران نیست، پس چه چیزی می تواند باشد؟

 
۳-  با فکر کردن مثبت، افکار منفی تان را شکست خواهید داد.

یکی از مواردی که امروزه به طور گسترده دامان گیر تمام مردم جهان شده است، تفکر منفی و منفی گرایی است. این تفکر منفی از ترس سرچشمه می گیرد، همان ترسی که از طریق اخبار بد رسانه ها و جامعه به شما منتقل می شود. این تفکر منفی با دامن زدن آدم های اطرافمان به آن بیشتر و بیشتر می شود و در نتیجه آن ها باعث می شوند که شجاعت ما برای رسیدن به موفقیت و هدف هایمان، کاهش یابد.
خب، کاملا مشخص است که با این حجم از منفی گرایی و مردم اطراف ما که جز دیدن نیمه ی خالی لیوان کاری ندارند، مثبت گرایی واقعا کار دشواری است، اما اگر شما واقعا هدفی داشته باشید که به آن اهمیت دهید، خواهید توانست تفکر مثبت را به خودتان القا کنید و مثبت اندیشی را به یکی از عادات فکر خودتان تبدیل کنید. این مسئله ی مثبت اندیشی، یک مسئله ی بسیار مهم است چرا که فقط با این روش است که شما در راه صحیحی می توانید در گذر زمان به اهداف و آرزوهایتان دست پیدا کنید.
پس، با توحه به خوبی هایی که از مثبت اندیشی گفتیم، تفکر مثبت هم یکی از بهترین انتقام هایی است که می توانید از بقیه بگیرید چرا که همه ی مزایای آن به طور کامل به خودتان باز می گردد و با این سلاح است که شما می تواند در مواقع سخت و طاقت فرسا دوام بیاورید.

ادامه دارد...

امتیاز شما به مطلب چقدر است ؟

  • 2

  • 1

  • 0

امکان ارسال نظر برای این مطلب وجود ندارد.