• جستجو
  • 1402/01/03

پیشنهادهای سردبیر در خواص خوراکی ها

مطالب خواص خوراکی ها

خواص استفاده از سبوس برنج

سبوس برنج، پوسته خارجی دانه برنج است که سرشار از ویتامین ها، آهن، روی و فیبر بوده و نقش به سزایی در حفظ سلامت بدن، پوست و مو دارد. در این مقاله از سایت یاربانو با خواص و فواید سبوس برنج آشنا خواهید شد.

خواص کاسنی وحشی

کاسنی در بیشتر مناطق اروپا ، نواحی غربی و مرکزی آسیا و شمال آفریقا به حالت خودرو می روید . کاسنی گیاهی است علفی و چند ساله که ساقه آن تا ارتفاع یک متر بالا می رود . نوع پرورش یافته کاسنی دارای ساقه ای به ارتفاع ۲ متر می باشد . 

خواص سماق

سماق بومی نواحی مدیترانه ای بوده و هم اکنون در بیشتر نقاط آسیا و اروپا می روید و درختچه ای است که ارتفاع آن تا ۴ متر می‌رسد . برگ های آن مرکب از ۹ تا ۱۵ برگچه دندانه دار و کرک دار به طور تقریبا ۲۵ سانتیمتر می باشد .

فلفل قرمز بخورید تا لاغر شوید!

ماده های غذایی زیادی وجود دارند که خوردن آن ها سوخت و ساز بدن را بالا برده و یاعث لاغری فرد می شود. در این مقاله ما سعی داریم یکی از این مواد غذایی به نام فلفل قرمز را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

خواص ذرت

ذرت که به فارسی بلال نیز نامیده می شود گیاهی است یکساله و یک پایه دارای ساقه ای راست که ارتفاع آن تا چهار متر می رسد . ذرت بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و از آن جا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است .

فواید ماهی برای بدن

ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده‌اند ، جزء مواد  اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود .

خواص گل گاوزبان

گاوزبان گیاهی است علفی و یکساله که ارتفاع ساقه آن تا 60 سانتی متر می رسد . ساقه آن شیاردار و خاردار می باشد .

خواص بروکلی سبزی ضد سرطان

بروکلی تا قرن بیستم برای مردم دنیا به غیر از فرانسه و ایتالیا ناشناخته بود . در سال ۱۹۲۳ این سبزی به وسیله یک نفر ایتالیایی در کالیفرنیا کشت داده شد و کم کم در آمریکا هم شناخته و به مصرف رسید و از آن سال تا کنون میزان مصرف آن به سرعت افزایش یافته است . 

خواص انار

انار یکی از میوه هایی است که از قدیم وجود داشته ، به گونه‌ ای که هومر شاعر معروف یونان در کتاب خود «ادیسه» از آن نام برده است . 

خواص زیره سبز

زیره گیاهی است یک ساله ، کوچک و علفی که ارتفاع آن 60 سانتی متر است . ریشه آن دراز و باریک به رنگ سفید ، سافه آن راست و برگ هایش به شکل نوار باریک و نخی شکل به رنگ سبز می باشد .

خواص زرد چوبه

زرد چوبه گیاهی است از خانواده ی زنجبیل به ارتفاع حدود یک متر و نیم که دارای ساقه ی متورمی است . گل های زرد چوبه به صورت سنبله و به رنگ سبز مایل به زرد می باشد . 

خواص گیاه دارویی هاماملیس

در این مقاله از سایت یار بانو، به معرفی یک بوته ی علفی که برای درمان آکنه و جوش بسیار موثر و مفید است می پردازیم. با ما همراه باشید.

صفحه 1 از 4