چگونه برس های آرایشی را تمیز کنیم؟
آرایش و زیبایی
لوازم آرایش
6 دقیقه
0
848

چگونه برس های آرایشی را تمیز کنیم؟

مثل هر لوازم دیگری، برس های آرایشی هم نیاز مبرم به تمیز کردن دارند و در صورت تمیز نشدن مرتب، باعث ایجاد آکنه و جوش می شوند. در این مقاله از سایت یاربانو ما به شما یاد می دهیم که چگونه برس های آرایشیتان را تمیز کنید.

شستن و تمیز کردن برس های آرایشی کار سادهاست، چه بسا که اگر نادیده گرفته شوند هم باعث مشکلات پوستی مانند چین و چروک، لک و جوش و ... می شوند. در ادامه می توانید راه حل آسان تمیز کردن این برس ها را بخوانید.

 

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن برس های آرایشی:

لیوان
شامپوی سر بچه
حوله یا دستمال آشپزخانه

 

طرز تمیز کردن برس های آرایشی:

بهتر است که این تمیز کاری را در سینک آشپزخانه تان انجام دهید تا خانه تان کثیف نشود. برای شروع کرد ابتدا، مقدار بسیار کمی از شامپوی بچه ( در حد دو الی چهار قطره) شامپوی بچه را در یک لیوان بریزید و به آن 2.5 سانت آب اضافه کنید. با توجه به اندازه ی برس هایتان، 1 الی 3 عدد از آن ها را در لیوان فرو ببرید. حالا آب کثیف شده را دور بریزید و دوباره حدود 0.01 لیتر آب گرم به آن اضافه کنید و دوباره برس هایتان را داخل آن فرو ببرید.  با افزودن شامپو بچه‌ اضافه در صورت نیاز، این کار را تکرار کنید تا وقتی که آب نسبتا تمیز شود. (هرچه بیشتر از زمان شستشوی قبلی گذشته باشد، این مراحل بیشتر تکرار خواهند شد).
 در همین زمان، حوله یا دستمال آشپزخانه را طوری لوله کنید که یک طرف آن از طرف دیگرش حجیم تر باشد. سپس به اندازه ی یک پاک کن در کف دستتان شامپوی بچه بریزید و هر برس را به صورت تنها با آب گرم  تا جایی تمیز کنید که آبی که از آن برای شستشو استفاده می کنید هم تمیز باشد. حالا آب اضافی آن را بگیرید و برس را روی دستمالی که لوله کرده بودید قرار دهید، به صورتی که دسته آن ایستاده باشد و برس ها به سمت پایین باشند و اجازه دهید نیروی جاذبه به گرفتن آب اضافه کمک کند.
 برای این که برس ها کاملا خشک شوند، بگذارید یک صبح تا شب در همان حال بمانند تا در هوای آزاد خشک شوند، اما اگر صبح مشاهده کردید که هنوز خشک نشده اند، آن ها را با استفاده از سشوار خشک نمایید.