آموزش پخت کیک زرافه ای
آشپزی و پخت و پز
شیرینی پزی
5 دقیقه
0
4157

طرز تهییه کیک زرافه ای

کیک زرافه ای یکی از زیباترین  کیک های بانوان است و طرافداران خاص خود را به دلیل ظاهر زیبایش دارد، در ادامه یکی از روش های پخت آن را به زبان ساده بیان می کنیم.

مواد لازم:

یک لیوان شیر ولرم
یک استکان شکر
یک ق غ مایه خمیر
کمی وانیل
یک ق سر خالی کوچک چای نمک
سه ق غ کره

طرز تهیه:

همه مواد رو خوب مخلوط کرده و خوب ورز میدهیم تا خمیر نرمی بدست آید بعد یک سوم از خمیر رو بر میداریم و به بقیه خمیر سه ق پودر کاکائو با خیلی کم شیر در حد سه چهار ق غ اضافه می کنیم و خوب ورز میدهیم تا کاکائو به خورد خمیر برود و یک خمیر کاکائویی یکدست بدست بیاید
حالا خمیر سفید که داریم رو به پنج تا توپ هم اندازه تقسیم میکنیم و خمیر کاکائویی رو هم به پنج توپ هم اندازه تقسیم میکنیم و یک  ساعت استراحت میدهیم .
نکته: برای تهیه این شیرینی باید به اندازه ای آرد اضافه کنیم که خمیر به دست نچسبد (البته این خمیر چون شکر دارد ، حالت چسبندگی کمی دارد). پس تا حدی آرد اضافه می کنیم که خمیر یکجا جمع شود و از ظرف جدا شود.

 بعد طی آن زمان، یک توپ سفید را با وردنه باز می کنیم به صورت مستطیل با ارتفاع 55سانتی تهیه می کنیم،  بعد یک توپ کاکائویی رو بر میداریم و با دست به صورت رل میکنیم یعنی به شکل مار و یک طرف خمیر سفید می گذاریم و خمیر سفید را دورش رل می کنیم  و همه رو به همین ترتیب انجام میدهیم و در قالب صبحانه که کاغذ روغنی انداختیم یکی یکی روی هم میگذاریم و روش کمی زرده و زعفران میزنیم و در فر گرم شده میدهیم 180درجه تا زمانی که طلایی شود.
بعد از پخت می توان کیک را با برش های دلخواه تقسیم کنید. نوش جان