سقف و دیوار  کنافی
دکوراسیون و چیدمان
اتاق خواب
2 دقیقه
0
2697

سقف و دیوار کنافی اتاق خواب

روند طراحی دکوراسیون داخلی باید از سبکی مشخص مانند مدرن ، کلاسیک ، امروزی و ...  پیروی کند . سقف نیز به عنوان عنصری بسیار مهم در دکوراسیون باید از همین روند پیروی کند که البته توسط عده زیادی نادیده گرفته می شود . 

امروزه بیشتر مهندسان با استفاده از سقف های کاذب و کناف سرعت کار خود را در روند طراحی بیشتر کرده اند و علاوه بر این استفاده از کناف درطراحی سقف و دیوار باعث کاهش هزینه های کلان حاصل از گچ کاری ، رابیتس و چوب شده است . کناف به شکل عایق عمل می کند و از این جهت شاهد صرفه جویی در مصرف انرژی هستیم. کاغذ دیواری، بلکا، رنگ و هر طرح دیگری را می توانید بر روی سطح کناف اجرا کنید. کناف پوشش بسیار خوبی برای عبور تاسیسات ساختمانی است. کناف ها با طرح های جذاب و جدید برای نمای دیوار و سقف اتاق خواب و پذیرایی استفاده می شوند . البته توجه داشته باشید که کناف را در هر جایی از خانه می توان کار کرد.

 

حال می خواهیم بدانیم کناف چیست ؟

کناف نوعی صفحه با روکش گچی است که در ابعاد 120*240 و با ضخامت های مختلف 9.5 یا 12 میلی متر ساخته می شود . در هنگام ساخت کناف مخلوط گچ به همراه هوا و به صورت فشرده در بین دو سطح مقوایی قرار می گیرند به همین علت سبک و محکم است و در مقابل زلزله مقاومت خوبی دارد . در قدیم سقف خانه ها گچبری می شد اما امروزه طرح های کناف آنقدر تنوع پیدا کرده است که تقریبا هر فردی و با هر سلیقه ای را می تواند به سمت خود جذب کند . 


کناف ها بیشتر به دو صورت کلاسیک و مدرن کار می شوند . در سبک کلاسیک بیشتر به صورت دایره ای و گرد استفاده می شود که از ویژگی های اصلی این سبک است . اما در سبک مدرن به صورت طرحی با خطوط صاف ، مستقیم و گوشه دار تعریف می شود. مدل کناف مستطیلی یا گوشه دار مشخص کننده سبک مدرن طراحی دکوراسیون است . می توان از نور پردازی در کنار طراحی دکوراسیون با کناف نیز بهره گرفت . اگر چه این امر کاملا سلیقه ای است . معمولا در سبک کلاسیک از لوسترهای کریستالی با شاخه های زیاد در مرکز استفاده می شود و در سبک مدرن لوسترهای مستطیلی ساده یا نوارهای LED مخفی و چراغ های LED توکار به کار گرفته می شود .
 

سقف و دیوار  کنافی

 

سقف و دیوار  کنافی