براق کردن مو
آرایش و زیبایی
آرایش مو
3 دقیقه
0
817

موهای خود را درخشان کنید!

همه خانم ها دوست دارند زمانی که موهای خود را شانه می کنند، موهای براق و زیبایی داشته باشند. موهای براق مستلزم رعایت نکاتی است.


برای براق کردن مو، کمی جوش شیرین را به شامپو خود اضافه کرده و هر روز موهایتان را با این ترکیب بشویید. اینکار به شامپو یک پوشش تازه داده و تاثیر بیشتری بر روی سلامت موها دارد.

بعد از هر شستوشو ،موهای خود را با حوله خشک کنید. هیچگاه موهای خود را با سشوار داغ خشک نکنید، این کار باعث می شود که موها حالت شکنندگی بگیرد. برای خشک کردن و حالت دادن به مو از گرمای کم و متوسط استفاده کنید. و آن را از فاصله دور به شکلی که مرتب آن را روی قسمت های مختلف مو می چرخانید نگه دارید. هیچگاه برای چند دقیقه بر روی یک نقطه متوقف نشوید.
از نرم کننده برای نرمی مو استفاده کنید. اگرچه بسیاری از تولید کنندگان ادعا می کنند که شامپوهایشان حاوی نرم کننده است، اما در اکثر موارد این امر صدق نمی کند و در نتیجه شخص نیاز دارد تا از یک نرم کننده جانبی نیز بهره ببرد.

از شانه کردن موی خیس، جداً بپرهیزید. و اجازه دهید موهایتان کمی خشک شوند و بعد با شانه های دانه درشت شانه کنید. موهای خود را به صورت مستقیم در معرض  نور شدید خورشید برای مدت زمان طولانی قرار نداهید. این کار باعث می شود که ساختمان پروتئینی مو تضعیف شود و آن را شکننده کند.

با رعایت این نکات می توانید موهای براق و زیبایی داشته باشید.