ماسک هایی برای پرپشت شدن و بلند شدن مژه ها
آرایش و زیبایی
زیبایی چهره
6 دقیقه
0
158

ماسک هایی برای پرپشت شدن و بلند شدن مژه ها

همه ی ما به دنبال راهی هستیم تا جذابیت چشم هایمان را افزایش بدهیم. در این مقاله از سایت یاربانو نکاتی را به شما یاد می دهیم که با انجام دادن آن ها شما از کاشتن مژه و یا استفاده کردن از مژه های مصنوعی بی نیاز می شوید و می توانید به طور طبیعی مژه های زیبا و پر پشتی داشته باشید و به چشم هایتان هم جذابیت دو برابر بدهید.

داشتن مژه های بلند و پر از آرزوهای همه خانم ها می باشد و همه دوست دارند که مژه هایشان به طور طبیعی بلند و پرپشت باشد چرا که مژه های زیبا، زیبایی چشم ها را هم دوبرابر می کند. در ادامه چند ماسک برای پرپشت کردن مژه ها به شما پیشنهاد می شود.
 

ماسک هایی برای پر پشت کردن مژه ها:

ماسک شماره‌ 1 برای پرپشت کردن مژه ها:

یکی از موادی که در پرپشت کردن مژه ها شهرت دارد، روغن بابا آدم می باشد. برای تهیه ی این ماسک شما می بایست، یک قاشق چای خوری روغن بابا آدم را با دو قطره از ویتامین E ترکیب کنید و سپس آن را در ظرفی نگهداری کنید. از این ترکیب هر شب پیش از خواب استفاده کنید و ریشه ی مژه هایتان را با آن ماساژ بدهید. این ترکیب با دارا بودن خاصیت تغذیه کنندگی و آب رسانی، موجب آب رسانی بیشتر به مژه ها شده و در نتیجه به رشد آن ها بهبود می بخشد. برای نتیجه گیری بهتر، شما باید به طور مرتب از این ماسک استفاده کنید تا نتیجه ی آن را ببینید.

 

ماسک شماره 2 برای پرپشت کردن مژه ها:

یکی از ماسک های دیگری که می توانید از آن استفاده کنید، مخلوط روغن های کرچک، روغن بابا آدم و عصاره ی آلوئه ورا می باشد. برای تهیه این ماسک، از همه ی مواد گفته شده یک قاشق چای خوری برداشته و آن ها را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. حالا شما باید چند قطره ویتامین A و  E را به آن اضافه کرده و سپس آن را در یک ریمل قدیمی  که قبلا آن را به خوبی شسته اید و تمیز کرده اید، نگهداری کنید. این مخلوط را هر شب پیش از خواب به مژه هایتان بزنید البته شما باید مراقب باشید که این مخلوط وارد چشم هایتان نشود زیرا ممکن است که حساسیت ایجاد کند. سپس اضافی روغن را با استفاده از پنبه پاک کنید. بعد از دو ماه استفاده از این مخلوط، شما می توانید به خوبی آثار آن را ببینید. این مخلوط موجب می شود که مژه های شما بلند تر و پر پشت تر شوند.
همچنین شما می توانید برای تقویت و رشد ابروهایتان هم از این مخلوط استفاده کنید.

 

ماسک شماره 3 برای پرپشت کردن مژه ها:

از دیگر موادی که به رشد بهتر و پرپشت شدن مژه ها کمک می کنند می توان به روغن زیتون اشاره کرد. روغن زیتون در اکثر خانه ها یافت می شود و با خواص بسیار فوق العاده ای که دارد می تواند باعث پر پشتی و بلندی مژه ها شود. روغن زیتون سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی بوده و علاوه بر فوایدی که برای مژه ها دارد، برای مرطوب کردن و تغذیه ی پوست و مو ها هم مفید می باشد.
برای استفاده از این روش هم می توانید به این صورت استفاده کنید: شب ها پیش از خواب، کمی از روغن زیتون را به مژه هایتان بمالید و کمی ریشه های مژه هایتان را با آن ماساژ دهید و سپس اجازه دهید تا صبح بماند. صبح می توانید آن را بشویید تا از بین برود. بعد از چند مدت استفاده از این روش اثر و نتیجه ی فوق العاده ی آن را می توانید مشاهده کنید.