دکوراسیون آشپزخانه ایرانی
دکوراسیون و چیدمان
آشپزخانه
3 دقیقه
0
226

طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

طراحی آشپزخانه ایرانی از بخش های جذاب طراحی دکوراسیون داخلی می باشد . قبل از این که آشپزخانه ایرانی و زیبایی را برای منزل خود طراحی کنید ، نیاز است یکسری قواعد را در این راستا بدانید و آنها را به کار بگیرید . 

امروزه طراح ها و ایده های جالب ارائه شده در طراحی آشپزخانه باعث سردرگمی شما می شوند . انتخاب کابینت یا انتخاب کاشی و سایر موارد با وجود سبک های زیبا و مدرن فلزی ، گرانیتی ، کوارتزی ، کورین و چوبی کاری دشوار است . آن چه که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه اهمیت دارد نحوه استفاده از رنگ ، مواد و فرم های به کار گرفته شده می باشد .
 

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 

منظور از مثلث کار در طراحی آشپزخانه چیست ؟

مثلث کار ، مثلثی فرضی است که رأس های آن محل قرار گرفتن «اجاق گاز» و «سینک ظرف شویی» و «یخچال» می باشد . فاصله میان این عنصر اصلی در آشپزخانه باید به گونه ای باشد که محیط این مثلث عددی بین 4.8 تا 6 متر باشد تا رفت و آمد را نیز مختل نکند . البته در آشپزخانه های با فضای کوچک معمولا این عناصر را به صورت خطی در کنار هم قرار می گیرند .
 

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 

نور و تهویه مناسب

برای طراحی منبع نور آشپزخانه حتی وجود یک نورگیر در محیط کافی است اما اگر آشپزخانه پنجره ای برای تامین نور لازم و تهویه مستقیم هوا داشته باشد یک پوئن مثبت محسوب می گردد . اجاق گاز را به دلیل خطر خاموش شدن شعله گاز و سایر خطرات احتمالی نباید در نزدیکی پنجره قرار داد ولی می توان سینک ظرف شویی را در نزدیکی پنجره تعبیه کرد . توجه داشته باشید که استفاده از تهویه مصنوعی در آشپزخانه امری ضروری است .
 

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 

استفاده از ترکیب رنگ مناسب

در طراحی یک آشپزخانه ایرانی ترکیب رنگ یک عوامل مهم در زیبا سازی فضا می باشد . برای انتخاب رنگ آشپزخانه می توانید از رنگ های نزدیک به هارمونی و رنگ نشیمن استفاده کنید . رنگ های روشن و براق باعث بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه های کوچک می شود .
 

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 

انتخاب جنس و متریال

جنس و متریال کف ، کابینت ، بدنه و دیواره های  آشپزخانه باید به گونه ای انتخاب شود که لیز و لغزنده نبود و مقاومت خوبی در برابر حرارت و رطوبت داشته باشد . سرامیک از جمله متریالی است که در برابر حرارت و رطوبت بوده و همچنین قیمت مناسبی نیز دارد .
 

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 

استفاده از گل و گیاه

وجود گل و گیاه در فضای آشپزخانه باعث ایجاد حس آرامش در افراد می گردد و جالب است بدانید وجود گل و گیاه در محیط آشپزخانه به عنوان یک تهویه طبیعی نیز در نظر گرفته می شود .