ترفند هایی برای ترمیم و ساخت لوازم آرایشی
آرایش و زیبایی
لوازم آرایش
6 دقیقه
0
2026

ترفند هایی برای ترمیم و ساخت لوازم آرایشی

تا به حال برای همه ما پیش آمده است که بعضی از لوازم آرایشی شکسته شده اند و یا به آن ها آسیب رسیده است، به طوری که دیگر قابل استفاده نیستند. اما دیگر آن ها را دور نریزید، زیرا ما در این مقاله از سایت یاربانو، آموزش ترمیم آن ها را به شما می دهیم.

اگر قسمتی یا برخی از لوازم های آرایشی تان آسیب دیده، این مقاله را بخوانید تا روش ترمیم کردن آن را به شما بگوییم.

 

ترمیم لوازم آرایشی خراب شده و ساخت لوازم آرایشی جدید:

ترمیم سایه های شکسته:

اگر سایه ی شکسته یا آسیب دیده دارید، چند قطره الکل سفید را روی قسمت ترک خورده ی آن اسپری کنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس می توانید از آن استفاده کنید.

 

استفاده از برس های ریمل:

شما می توانید پس از این که ریملتان تمام شد، برس آن را بردارید و با آب گرم و صابون چندین به خوبی بشوئید. پس از خشک شدن آن ها، می توانید به عنوان برس و شانه ی ابرو از آن ها استفاده کنید.

 

استفاده از سایه های بسیار تیره به عنوان کرم برنزه:

اگر سایه ای داری که بیش از حد تیره است و از آن استفاده نمی کنید، آن را با کرم های مرطوب کننده مخلوط کنید و به عنوان کرم های برنزه کننده به روی دست و پاهای خود بمالید ، این کار باعث برنزه شدن دست و پاهای شما می شود و دیگر نیازی ندارید لوازم آرایشی برنزه کننده ی گران قیمت بخرید.

 

استفاده از لاک های خشک شده:

شما می توانید با افزودن چند قطره استون به لاک های خشک شده تان، آن ها را رقیق کنید و دوباره از آن ها استفاده کنید.

 

استفاده از نرم کننده ی مو به عنوان لوسیون:

شما می توانید پس از اصلاح، از نرم کننده های مو به عنوان لوسیون اصلاح بدن استفاده کنید زیرا باعث نرم و لطیف شدن بدنتان شده و علاوه بر آن سبب آب رسانی به پوست شما می شوند و شما دیگر نیازی به خرید لوسیون های گران قیمت بعد از اصلاح ندارید.

 

ساخت لاک ناخن:

شما می توانید سایه های پودری چشم را که دارید، با یک براق کننده ی ناخن ترکیب کنید و لاکی با رنگ مطابق میل خودتان بسازید. این لاک ها کمی براق تر از لاک های آماده هستند و به راحتی درست می شوند. همچنین می توانید چند سایه ی مات و اکلیل دار را با هم مخلوط و رنگ لاکی مطابق سلیقه تان بسازید.

 

ساخت رژ لب:

اگر رژ لبی دارید که تقریبا تمام شده است، ته آن را با استفاده از چاقو یا هر وسیله ی دیگری خارج کنید و درون یک ظرف کوچک بریزید. سپس کمی وازلین به آن اضافه کرده و آن را به خوبی مخلوط کنید و برای 10 ثانیه بگذارید در مایکرو فر باشد تا کمی نرم شود. حالا شما رژ لبی با رنگی کمی روشن تر از رژ قبلیتان ساخته اید و می توانید با استفاده از براش مخصوص از آن استفاده کنید.