آموزش تهیه آفوگاتو
آشپزی و پخت و پز
دسر
4 دقیقه
0
142

آموزش تهیه آفوگاتو

آفوگاتو یک دسر ایتالیایی است که به معنای غرق شده است و با قهوه درست می شود. با ما همراه باشید تا آموزش تهیه ی آن را به شما بدهیم.

مواد لازم برای تهیه آفوگاتو :

بستنی وانیلی یا شیری: ۲ اسکوپ
اسپرسوی داغ: ۵۰ میلی گرم
 بیسکوئیت، شکلات و ...: به میزان لازم برای تزئین

 

طرز تهیه آفوگاتو :

طعم آفوگاتو به مراتب خیلی خوشمزه تر می شود وقتی که بستنی در سرد ترین حالت ممکن باشد پس یک لیوان شیشه ای محکم را داخل فریزر قرار داده و دو اسکوپ از بستنی که تازه از فریزر بیرون آورید بردارید و داخل لیوان بیاندازید.
حالا نوبت آن است که یک شات دابل اسپرسو درست کرده و روی بستنی بریزید. اگر از این دسر برای مهمان هایتان استفاده می کنید، اسپرسو را جدا در شات اسپرسو و بستنی را در ظرف بستنی سرو کنید تا خودشان اسپرسو را روی بستنی بریزند. حالا می توانید آفوگاتو را با استفاده از پودر وانیل، بیسکوئیت رول، ترافل ریز یا پودر قند به سلیقه ی خودتان تزئین کرده و از ترکیب عالی آن و ترکیب سرد و گرم و تلخ و شیرین آن لذت ببرید. حواستان باشد که هرگز برای درست کردن آفوگاتو از قهوه آماده استفاده نکنید. همچنین قهوه شما حتما باید اسپرسو باشد و در یک قوری اسپرسوساز درست شده باشد. بلافاصله پس از درست کردن اسپرسو، آن را روی بستنی بریزید تا داغی آن بستنی را آب کند و یک طعم بی نظیر به وجود آورد