در این مقاله از سایت یاربانو نحوه ی تمیز کردن آسان توری فر بدون استفاده کردن از مواد شیمیایی را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

همه ی ما می دانیم که خانه داری یکی از مشکل ترین و پر دردسر ترین کار ها می باشد. یکی از این مشکلات و نگرانی های خانه داری خانم ها تمیز کردن توری فر است چرا که این کار به راحتی انجام نمی شود و سختی زیادی دارد. به همین دلیل هم است که اکثر خانم ها از مواد شیمیایی برای تمیز کردن توری فر استفاده می کنند که این مواد شیمیایی بدون ضرر نبوده و باعث ایجاد مشکلاتی برای سلامتی و تنفس می شوند. به همین دلیل هم ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله به شما یاد دهیم که چگونه بدون این که از مواد شیمیایی استفاده کنید، توری فر را با موادی مانند جوش شیرین و سرکه ی سفید به آسانی تمیز کنید. در ادامه این راه حل بیشتر توضیح داده شده است.

 

تمیز کردن توری فر با استفاده از جوش شیرین وسرکه:

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن توری فر:

جوش شیرین
سرکه سفید
اسکاچ
آبپاش

 

طرز و راهکار تمیز کردن توری فر:

در ابتدا برای تمیز کردن توری، آن را بیرون بیاورید و سپس داخل وان حمام و یا یک لگن در حمام یا حیاط قرار دهید. اندازه ی لگن باید به قدری بزرگ باشد که بتوان به راحتی توری فر را درون آن جا داد. حالا یک آب پاش را بردارید و درون آن را با سرکه ی سفید پر کنید و با استفاده از آن سرکه را روی توری بپاشید.

حالا نوبت آن است که جوش شیرین را روی سرکه ها در تمامی قسمت های توری بپاشید تا صدای جلز و ولز آن بلند نشود. از این صدا شوکه نشوید و نترسید زیرا مشکلی برای توری پیش نمی آید و فقط نشان دهنده ی فعال شدن قدرت تمیز کاری می باشد.

در این مرحله شما باید لگنی که از قبل آماده کرده اید را پر از آب کنید. آب داخل لگن باید به قدری باشد که بتواند به راحتی روی توری را بپوشاند. حالا اجازه دهید که برای مدت 10 دقیقه توری داخل آب بماند. در این مدت زمان متوجه ی جدا شدن جرم ها و کثیفی ها از توری خواهید شد.

حالا توری را از آب بیرون آورده و با استفاده از یک اسکاچ جرم های روی آن را بزدایید. جرم ها به دلیل نرم شدن به راحتی کنده خواهند شد. اگر هنوز کاملا تمیز نشده است، دوباره روی آن را سرکه و سپس جوش شیرین بریزید و مراحل قبل را هم تکرار کنید.

اگر مشکلتان حل نشد، می توانید باز هم مراحل گفته شده ی قبلی را تکرار کنید.